Liczne występy, pokazy, licytacje i loteria fantowa, która cieszyła się wielką popularnością. Nie zabrakło też pyszności, doskonałej zabawy i muzycznych niespodzianek. Mnóstwo ludzi wzięło udział w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piekoszowie.

Wolontariuszy z puszkami na ulicach gminy Piekoszów można było spotkać już od samego rana. – Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek – przyznała Edyta Sochańska z Rykoszyna, której udało się zebrać aż 1495 złotych i 30 groszy. – Wolontariuszką WOŚP jestem od czternastu lat, ale tak wysokiej kwoty jeszcze nie udało mi się zebrać – zaznacza. Inni wolontariusze również potwierdzali wielkie serca ludzi. – Nikogo nie trzeba było namawiać do tego, aby wrzucił pieniądze do puszki. Był nawet moment, że ludzie ustawiali się do nas w kolejce. Warto pomagać. Nigdy nie wiadomo, czy sami kiedyś nie będziemy potrzebowali skorzystać ze sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP. Razem robimy wiele dobrego – podkreślała jedna z wolontariuszek z Rykoszyna, Patrycja Rutkowska. – Ogromnie cieszy, że ludzie tak chętnie wspierają tą piękną akcję. Widać jak bardzo są życzliwi – dodała Patrycja Stępień, wolontariuszka z Zajączkowa.

Wielki Finał WOŚP w Piekoszowie rozpoczął się punktualnie o godzinie 16:00 w tutejszym Centrum Kultury. – Przyszło mnóstwo osób. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w licytacjach. Ogromnie nas to cieszy – mówi Barbara Drogosz, Przewodnicząca Rady Gminy w Piekoszowie. – Jak każdego roku, głośno zagraliśmy w Piekoszowie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Warto w miarę możliwości wspierać każdą akcję charytatywną. A dochód z tej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. To szczytny cel – zaznacza wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, który podziękował wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i organizatorom wydarzenia.

A to ściągnęło do Piekoszowa prawdziwe tłumy. Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji, a wśród nich występy między innymi działającego przy Klubie Seniora w Piekoszowie zespołu „Z Taborem”, a nawet iluzjonisty. Na scenie stanęli też wspaniali i niezwykle utalentowani tancerze ze Studia Dance Factory oraz z Akademii Tańca Magic, ☑️zaśpiewały Zosia Ściegienna i Amelia Brożyna. Był też pokaz karate Klubu Karate Morawica i Piekoszów, a zespół Braters przygotował muzyczną niespodziankę.


Nie zabrakło też loterii fantowej i oczywiście licytacji. A do wylicytowania była między innymi uroczysta kolacja wraz z wójtem gminy Piekoszów Zbigniewem Piątkiem oraz jego małżonką, czy też obiad z szefem kuchni w Hotel & Resort Cedzyna, a także voucher na wszystkie zabiegi i karnety w Studio Figura Anny Rodak, Kielce Pod Dalnią, vouchery na wykonanie portretów w formacie A3 i A4 techniką suchą (ołówek, pastel, sepia), zaproszenie na trzydniowe wędkowanie w Gospodarstwie Agroturystycznym „Wielka Woda” w Jeżynowie, bon o wartości 500 zł od firmy GIMAX na zakup opon, przegląd diagnostyczny, usługi wulkanizacyjne lub usługi napraw warsztatowych. Do wylicytowania były też elektronarzędzia, kosze ze słodkościami, obraz, czy też zestawy kosmetyków.

Dochód z przeprowadzonej na terenie gminy Piekoszów akcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadal jest liczony.

Galeria