Liczne występy młodych i niezwykle uzdolnionych artystów, ciekawe pokazy i emocjonujące licytacje wyjątkowych przedmiotów – prawdziwe tłumy wzięły udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chęcinach.

12 stycznia odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielkie charytatywne granie jak co roku włączyły się również Chęciny. Na ulicach miasta, jak i pozostałych miejscowości wolontariusze z puszkami pojawili się już od samego rana. – Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom za wielkie poświęcenie i wszystkim darczyńcom za wsparcie. Każdego roku w tej pięknej ogólnopolskiej akcji w Chęcinach jest wielkie poruszenie. Kilkudziesięciu wolontariuszy przez cały dzień kwestuje z puszkami, a później wszyscy spotykamy się podczas wielkiego finału w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami”. Tym razem przyszły prawdziwie tłumy. Przygotowaliśmy dla naszych gości liczne pokazy i występy, ale też licytacje, z których całkowity dochód przekazany zostanie dla Fundacji Jurka Owsiaka – mówi burmistrz Gminy i Miasta Chęciny.

Trzeba przyznać, że tegoroczny Finał WOŚP w Chęcinach ściągnął prawdziwe tłumy. Mieszkańcy chętnie brali udział w licytacjach ciekawych przedmiotów podarowanych przez darczyńców. A wylicytować można było między innymi: obraz olejny pt. „Zamek Królewski w Chęcinach autorstwa Pani Grażyny Szlęk, książkę pt. „Chęciny przez stulecia”, płytę DVD z filmem „Pan Wołodyjowski” z autografami aktorów, futrzane kamizelki, plecaki, notesy, kubki, kalendarze, torty, vouchery na obiad, a nawet na spływ kajakowy. Za zawrotną kwotę 1600 złotych wylicytowano nowe rękawice bramkarskie Jakuba Stolarczyka oraz szalik Leicester City, bramkarza Leicester City i Młodzieżowego reprezentanta Kadry Polski, pochodzącego z Chęcin. Za 1200 złotych wylicytowano obraz Anety Walkowicz „Tu i teraz”. Równie wysoką kwotę osiągnął obraz tej samej autorki pod tytułem „Ciepły wiatr”. – Każdego roku mieszkańcy naszej gminy zawsze udowadniają, że mają gorące i wielkie serca. Tak było i tym razem. Warto pomagać, bo dane dobro zawsze wraca – mówi burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Działo się podczas Finałowa akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Chęcinach. A ta ruszała punktualnie o godzinie 15:00 w hali „Pod Basztami”. Były wspaniałe koncerty i pokazy. Wystąpili młodzi artyści ze Studia Piosenki w Chęcinach, Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zuzanna Habik, Paweł Jabłoński, a także Krzysztof Jaros z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach. Wspaniały pokaz tańca dali prawdziwi mistrzowie parkietu Nikola Zalewska i Paweł Łysak. Pokaz karate dał Kielecki Klub Karate Kyokushin KORONEA. Wystąpił też zespół Braters, zespół taneczny FRESH i zespół B&B.


W tym roku pieniądze były zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. O tym ile udało zebrać się w Chęcinach dowiemy się dosłownie za kilkanaście godzin. Liczenie tu nadal trwa.

Galeria