3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościRekordowy Finał WOŚP w gminie Daleszyce!

Rekordowy Finał WOŚP w gminie Daleszyce!

Zobacz

12 stycznia, w niedzielę, odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Wśród wielu gmin i powiatów w całej Polsce, które wspomogły ogólnopolską akcję, nie zabrakło gminy Daleszyce. Jej mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że potrafią się jednoczyć w słusznym celu i uzbierali rekordową sumę, która przekroczyła 58 tysięcy złotych!

W minioną niedzielę już od samego rana na ulicach gminy Daleszyce można było spotkać wolontariuszy WOŚP, którzy zbierali fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak podkreślali kwestujący, mieszkańcy gminy Daleszyce chętnie wrzucali pieniądze do kolorowych puszek.

Występy artystów

Finał WOŚP w Daleszycach rozpoczął się o godzinie 15.00 w hali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. Na scenie wystąpiła miejscowa Orkiestra Dęta. Był też pokaz Zespołu Mażoretki oraz zespołów ludowych i chórów. Wystąpiły także dzieci i młodzież z daleszyckich szkół. – Każdego roku włączamy się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez te wszystkie lata mieszkańcy gminy chętnie otwierali i nadal otwierają swoje serca i portfele, żeby wspierać tę akcję. Cieszymy się, że dzięki temu możemy dołożyć naszą daleszycką cegiełkę do WOŚP. Chciałbym podziękować wszystkim wolontariuszom, od najmłodszych do najstarszych, a także tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszego finału. Tego dnia wszyscy jesteśmy z Jurkiem Owsiakiem i z tymi, którzy oczekują na nowoczesny sprzęt – powiedział Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Licytacje fantów

O godzinie 17.00 zebrani goście zostali zaproszeni do udziału w licytacjach fantów i gadżetów podarowanych przez darczyńców. Największym powodzeniem cieszyła się piłka z podpisami zawodników Klubu Spartakus Daleszyce przekazana przez Pawła Tobołę i Mateusza Głozowskiego, która osiągnęła zawrotną cenę tysiąca złotych. Obraz podarowany przez Annę Kosmalę został sprzedany za 600 złotych, długopis i pióro Parker przekazany przez burmistrza Dariusza Meresińskiego za 550 złotych, a pies Żarek od druhów OSP Daleszyce za 550 złotych. W sumie zlicytowano fanty na łączną kwotę 12 tysięcy 670 złotych.

Jest rekord!

Na tą chwilę, a warto podkreślić, że nadal trwa liczenie środków z puszek, wiadomo, że ubiegłoroczny rekord daleszyckiego Finału WOŚP został już pobity. W poprzednim roku uzbierano w sumie 44 tysiące 528 złotych. W tym jest już ponad 58 tysięcy! Tym samym sztab w Daleszycach uzyskał jedną z najwyższych kwot wśród gmin w całym powiecie kieleckim.

Warto dodać, że do tej pory w dziewiętnastu Finałach WOŚP organizowanych w gminie Daleszyce udało się uzbierać łączną kwotę bliską 400 tysięcy złotych. Z pewnością jest to ogromna zasługa mieszkańców, którzy chętnie się w tę akcję włączają. – Orkiestrę wspieram od początku, od dwudziestu ośmiu lat i we wszystkich daleszyckich Finałach. Dziś robią to też moje dzieci, które mają już blisko 40 lat. Zawsze wrzucam coś do puszek, ale biorę też udział w licytacjach – mówił Marek Oczkowicz, reprezentujący środowisko kombatanckie w Daleszycach. Ale osób, które od początku grają z WOŚP w Daleszycach jest więcej. – W Orkiestrę włączam się odkąd tylko zaczęła istnieć. Mocno popieram jej działania i chcę, aby środków na zakup niezbędnego sprzętu do leczenia i ratowania życia dzieci udało się zgromadzić jak najwięcej – mówiła Barbara Sodel, prezes Banku Spółdzielczego Daleszyce – Górno.

Warto dodać, że pieniądze z tegorocznego Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Agnieszka Olech

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy