Zachęcamy do wspólnej zabawy podczas 28. Finału WOŚP 12 stycznia 2020 r. w hali „Pod Basztami” i licytowania przekazanych gadżetów.

Liczne występy młodych i niezwykle uzdolnionych artystów, ciekawe pokazy i emocjonujące licytacje wyjątkowych przedmiotów – każdy, kto chce dołożyć swoją cegiełkę do budowania wielkiego serca dla najbardziej potrzebujących, powinien już w najbliższą niedzielę stawić się obowiązkowo w hali widowiskowo-sportowej w Chęcinach. To tu, tradycyjnie jak od wielu lat, po raz kolejny głośno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielkie charytatywne granie włączą się również Chęciny. Na ulicach miasta, jak i pozostałych miejscowości pojawią się wolontariusze z puszkami. – Już dziś dziękuję wszystkim wolontariuszom za wielkie poświęcenie i wszystkim darczyńcom za wsparcie. Zachęcam mieszkańców do wzięcia udziału w chęcińskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się tradycyjnie w hali „Pod Basztami”. Każdego roku mieszkańcy naszej gminy w jedną z mroźnych styczniowych niedziel zawsze udowadniają, że mają gorące i wielkie serca. Jestem przekonany, że tak będzie i tym razem. Pamiętajmy, że raz dane dobro zawsze wraca – mówi burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski i zaprasza na wielki niedzielny finał WOŚP do Chęcin.

A tu będzie się działo. Finałowa akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Chęcinach rusza punktualnie o godzinie 15:00 w hali „Pod Basztami”. Będą wspaniałe koncerty i pokazy. Wystąpią młodzi artyści ze Studia Piosenki w Chęcinach, Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zuzanna Habik, Paweł Jabłoński, a także Krzysztof Jaros z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach. Wspaniały pokaz tańca dadzą prawdziwi mistrzowie parkietu Nikola Zalewska i Paweł Łysak. Pokaz karate da Kielecki Klub Karate Kyokushin KORONEA. Wystąpi też zespół Braters, zespół taneczny FRESH i zespół B&B.


A to wszystko jak zawsze będzie przeplatane licytacjami wspaniałych przedmiotów przekazanych przez licznych darczyńców. Trzeba przyznać, że będzie o co walczyć, bo przedmioty tradycyjnie już są bardzo ciekawe. – Liczymy na hojność naszych mieszkańców i tym razem. Warto przyjść, licytować i pomagać – przekonuje burmistrz, Robert Jaworski.

W tym roku zbierane są pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Agnieszka Olech

Serdecznie dziękujemy darczyńcom:

 1. Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski: obraz olejny pt. „Zamek Królewski w Chęcinach, autorstwa Pani Grażyny Szlęk,  książka pt. „Chęciny przez stulecia”, płyta DVD z filmem Pan Wołodyjowski z autografami aktorów.
 2. Pan Tomasz Szczepanik Przewodniczący Rady Miejskiej w Chęcinach: kamizelki futrzane
 3. Rodzina  Śp. Wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, wieloletniego Radnego Rady Miejskiej w Chęcinach, Cezarego  Mielczarza zestawy: power bank 10000 mAh, scyzoryk, apteczka, plecak, notes   duży, notes mały, latarka, kubek.
 4. Cukiernia Ryszard Jacek Ramiączek: torty
 5. Pani Danuta Piotrowska: bombki wykonana metodą decoupage
 6. Gadżety WOŚP: koszulki, kalendarze, zegar, płyta Dżem  itp.
 7. Klub Sportowy PGE VIVE Kielce: kalendarz
 8. FOR YOU Gabinet Kosmetyczny: bony podarunkowe
 9. Salon Kosmetyczny BEAUTY LAND: bon podarunkowy
 10. Akademia Piłkarska Brain&Body – miesięczny bezpłatny trening dla dziecka z rocznika 2012-2015
 11. Pierogarnia & Bistro Ze Smakiem- Firma „AN – BAR”: bon na obiad
 12. F.U.H Artur Sienkiewicz -Vouchery na wypożyczenie dwóch dwuosobowych kajaków
 13. PIZZA HOUSE: voucher na pizzę
 14. Pani Magdalena Kuchta: kielich szklany ręcznie malowany, wazon, ręczniki
 15. Pani Aneta Walkowicz – obrazy: Deszczowe Łzy, Ciepły Wiatr, Tu i Teraz
 16. Pani Agnieszka Stępniewska Salon Fryzjerski: bony podarunkowe
 17. Pani Magdalena Łebek Studio Arts: bon podarunkowy
 18. Pani Agnieszka Brzezowska Restauracja Pod Zamkiem: vouchery na obiady dla dwóch osób

Licytacje odbywać się będą również na świetlicy w Tokarni

Pieniądze z licytacji przedmiotów zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Pomóżcie potrzebującym i wesprzyjcie WOŚP razem z nami, każda kwota to pomoc z serca!

Do zobaczenia. SIEMA!

Galeria