12 stycznia, w niedzielę, odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Wśród wielu gmin i powiatów w całej Polsce, które wspomogą ogólnopolską akcję, nie zabraknie gminy Daleszyce.

W najbliższą niedzielę już od samego rana na ulicach wszystkich miast, miasteczek i wsi w całym kraju będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP. Będą oni zbierali fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak mówił Jerzy Owsiak, aby operacje były skuteczne i żeby uniknąć powikłań z nimi związanych, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. I właśnie na zakup tego sprzętu będą w tym roku zbierane pieniądze.

– Akcja WOŚP jest bliska sercom mieszkańców gminy Daleszyce, którzy zawsze chętnie się w nią włączają. Jako samorząd doskonale rozumiemy potrzeby szpitali, ponieważ aby ratować zdrowie i życie najmłodszych pacjentów nie wystarczą umiejętności lekarzy, potrzeba też dobrego sprzętu. A Wielka Orkiestra ten sprzęt zapewnia. Dlatego jak co roku, tak i w tym, nie mogło nas zabraknąć w tej ogólnopolskiej akcji. Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu wyposażenie polskich szpitali, jako naszego wspólnego dobra, do udziału we wspólnej zabawie i pomocy w ich doposażeniu – mówi Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Finał WOŚP w Daleszycach rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach. Na tamtejszej scenie wystąpi miejscowa Orkiestra Dęta. Będzie też pokaz Zespołu Mażoretki, zespołów ludowych i chórów. Wystąpią także dzieci i młodzież z daleszyckich szkół. O godzinie 17.00 zebrani goście zostaną zaproszeniu do udziału w licytacjach fantów i gadżetów podarowanych przez darczyńców.


Galeria