10 listopada w Strawczynie odbędzie się Marsz Niepodległości. Wszystko w asyście kompani honorowych służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych. Będzie też wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, apel poległych, niepodległościowy koncert i układanie wielkiej biało-czerwonej flagi. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz starosta kielecki.

W tym roku na terenie gminy Strawczyn obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się w wyjątkowej oprawie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.30 od uroczystej Mszy Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie. Po mszy, około godziny 13.30, zostanie uformowana kolumna i przy asyście kompani honorowych służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych uczestnicy marszu przejdą na teren Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku, gdzie nastąpi wciągnięcie na maszt polskiej flagi i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Po okolicznościowych wystąpieniach i apelu poległych, około godziny 14.45 na scenie staną artyści z gminy Strawczyn oraz uczniowie tutejszych szkół, którzy dadzą patriotyczny koncert. Wspólne śpiewanie zostanie zwieńczone ułożeniem wielkiej biało-czerwonej flagi. – W tym roku rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy świętować w szczególny sposób. Wierzę, że tego dnia wspólnie zjednoczymy się, aby świętować tę wyjątkową rocznicę. Zachęcam do wzięcia udziału w uroczystościach – zaprasza wójt gminy Strawczyn, Tadeusz Tkaczyk.

Z całą pewnością wyjątkowym wydarzeniem podczas obchodów będzie ułożenie ogromnej biało-czerwonej flagi. – Na trybunach Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku będą ułożone biało-czerwone kartki. Będziemy chcieli ułożyć z nich biało-czerwoną flagę i zrobić wspólne zdjęcie. Zapraszamy do wspólnego świętowania odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – zachęca Łukasz Woźniak, dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku. Na zakończenie przewidziano także poczęstunek.


Organizatorem Marszu Niepodległości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest wójt gminy Strawczyn oraz Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Patronat honorowy nad Marszem objęli Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Starosta Kielecki Mirosław Gębski.

 

Galeria