Niesamowitą podróż do Francji odbyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Łosienia. A to wszystko dzięki realizowanemu przez placówkę projektowi w ramach Erasmus+. Podczas wyjazdu uczniowie uczyli się między innymi kodowania, a efektem ich pracy będzie aplikacja na smartfony o nazwie Emaths, ułatwiająca naukę matematyki.

Pełną parą ruszyła realizacja projektu „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares” w ramach programu Erasmus+, akcja KA229. – Pierwszy wyjazd edukacyjny nasi uczniowie odbyli do Francji, która jest jednym z naszych partnerów projektowych – poinformowała dyrektor SP w Łosieniu, Elżbieta Białek.

Uczniowie z Łosienia gościli we Francji, w malowniczym mieście Saint Etienne. Tu delegacja szkolna aktywnie uczestniczyła w zajęciach rozwijających umiejętności matematyczne i informatyczne. – Uczniowie ze szkół partnerskich, współpracując ze sobą, poznawali tajniki kodowania, które okazały się ekscytującym zajęciem. Efektem finalnym projektu będzie aplikacja na smartfony o nazwie Emaths, która ułatwi nabywanie umiejętności matematycznych – mówi dyrektor SP w Łosieniu, Elżbieta Białek.

Uczestnicy projektu podczas wyjazdu poznawali także kulturę, zwyczaje, historię Francji i system edukacji. Wyjazd pozwolił im także na rozwinięcie zdolności językowych i interpersonalnych, dzięki zamieszkaniu podczas wizyty u rodzin goszczących.


Galeria