Od 16 listopada trwa zbiórka artykułów spożywczych oraz środków czystości dla najbardziej potrzebujących i samotnych seniorów z terenu gminy Piekoszów. Zbierana jest żywność oraz środki czystości. Do akcji można nadal się przyłączyć. Potrwa ona do 14 grudnia.

W tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie wspólnie z komitetem społecznym „ŻYCZLIWA DŁOŃ” po raz pierwszy zorganizował akcję pod hasłem „Szlachetna paczka dla seniora”. – Zbiórka ruszyła 16 listopada. Przyjmujemy żywność i środki czystości, które trafią do najbardziej potrzebujących i samotnych seniorów z terenu naszej gminy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Justyna Malarczyk, p.o. kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że paczki trafią do jak największej liczby osób. – Seniorów staramy wspierać się od zawsze. Na terenie naszej gminy mamy też samotnych seniorów. Przywożąc im paczkę, wierzymy, że chociaż w ten sposób będziemy mogli sprawić, że te święta staną się odrobinę piękniejsze – podkreśla p.o. Kierownika GOPS, Justyna Malarczyk i zachęca wszystkich do przyłączenia się do akcji.

Zdaniem wójta gminy Piekoszów, Zbigniewa Piątka, wsparcie najbardziej potrzebujących to ludzki obowiązek. – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie ma doświadczenie w tego typu akcjach. Organizował chociażby zbiórkę pomocy szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Teraz przyszła kolej na seniorów. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tą szlachetną akcję. Niech te święta będą wspaniałe dla wszystkich – zachęca wójt, Zbigniew Piątek.


Zbiórka trwa od 16 listopada do 14 grudnia. Produkty spożywcze i środki czystości można dostarczać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie.