W dniach 4-5 sierpnia młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie już po raz trzeci uczestniczyła w Dymarkowych Biegach Górskich odbywających się w Nowej Słupi.

W sobotę wystartowało ponad 100 osób, dla których nie straszny był żar lejący się z nieba. W reprezentacji pobiegli: Magdalena Tusień-Kuzka dyrektor szkoły wspólnie z 11-letnim synem Konradem, Mikołaj Kępiński, Adam Pocheć, Ernest Niemaszewski oraz Mateusz Świetlik – ubiegłoroczni absolwenci szkoły. Tego dnia odbyły się dwa starty na dwóch dystansach – Bieg Emeryka na 5 kilometrów oraz Dycha Hutnika na 10 kilometrów.

Z kolei w niedzielę w Półmaratonie Niepodległości na 21 kilometrów zmierzyło się kilkadziesiąt osób w tym absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie Ernest Niemaszewski. Nie mogło zabraknąć również wolontariuszy sportowych – uczniów PZS w Bodzentynie oraz osób z ramienia Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT, która od bieżącego roku rozpoczęła ścisłą współpracę ze szkołą. Wspólnie z biegaczami z Bodzentyna bieg ukończył Prezes Fundacji Arkadiusz Nowak, natomiast wolontariusze: Aleksandra Zawrzykraj, Sylwia Janiec, Maria Wierzbińska, Ewa Cymerys, Maja Sikora, Mikołaj Dekiel, Dominik Frydrych i Filip Rzadkowski pod opieką nauczyciela szkoły Magdaleny Krawczyk, dzielnie pracowali na punktach odświeżania, dopingu i oznaczenia trasy wszystkich 3 dystansów, za co organizator przygotował dla nich specjalne wejściówki na tegoroczne Dymarki Świętokrzyskie.

– Sport jest wizytówką naszej placówki, a młodzież bardzo chętnie angażuje się działalność społeczną na rzecz promocji i rozwoju aktywności fizycznej w naszym regionie – mówi Magdalena Tusień-Kuzka, dyrektor szkoły, która od wielu lat wspólnie z młodzieżą uczestniczy w zawodach biegowych.


Galeria