Wizytą w policyjnym areszcie zakończyli swoją „działalność” 38 i 44- latek, których zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Mieszkańcy miasta w miniony poniedziałek zrabowali z prywatnej posesji felgi samochodowe, warte ponad tysiąc złotych. W środę mundurowi odzyskali łupy i zatrzymali rabusiów, którym teraz grozi nawet 5 lat „za kratkami”.

W poniedziałek mundurowi z komisariatu przy ul. Śniadeckich otrzymali sygnał, że nieznany sprawca ukradł z terenu jednej z posesji felgi samochodowe. Pokrzywdzony wartość kół wycenił na kwotę 1050 złotych. Ustaleniem sprawcy zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Stróże prawa bardzo szybko nabrali podejrzeń, że rabusiami byli dwaj mieszkańcy miasta, doskonale znani funkcjonariuszom ze swojej poprzedniej przestępczej działalności. W środę policjanci dotarli do miejsca, gdzie były ukryte łupy i zatrzymali 38 i 44- latka.

Zrabowane przedmioty trafiły z powrotem do właściciela, a zatrzymani na przesłuchanie w komisariacie. Za kradzież mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach