W piątek, w Osiedlowym Klubie Kultury MiNiATURA w Kielcach odbył się wernisaż otwierający wystawę malarską „Kobieta”. Autorką obrazów jest Agnieszka Dąbek, pracownik cywilny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Naszej koleżance w tym niezwykłym wydarzeniu towarzyszyli znajomi, miłośnicy sztuki ale także pracownicy i policjanci, z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Piotrem Kanią.

Wernisaż rozpoczął się po godzinie 17. Wszystkich zebranych powitała Kierownik Klubu Lidia Bernatek, która opowiedziała o wystawie i przestawiła główną bohaterkę wieczoru – Agnieszkę Dąbek. Autorka wystawy „Kobieta” na codzień jest pracownikiem cywilnym w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach. Jednak po pracy oddaje się pasji artystycznej, a swój talent przenosi na malarskie płótna.

Agnieszka Dąbek przygotowała wystawę „Kobieta”. Ponad 30 obrazów namalowanych przez naszą koleżankę przedstawia portrety płci pięknej, nie tylko realistyczne ale również science fiction. Wśród bohaterek prac znalazły się również bardzo znane postaci, jak np. Marilyn Monroe. Całe wydarzenie uświetnił występ duetu młodych muzyków – Ola Pobiega, Mateusz Więckowski. Obecni na wernisażu mogli nie tylko oglądać stworzone prace, ale wziąć udział w otwartym wywiadzie z autorką, zadając pytania.

W imieniu kierownictwa kieleckiej policji podziękowania i gratulacje Agnieszce Dąbek złożył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Piotr Kania. Do życzeń dołączyli również naczelnicy wydziałów, komendanci komisariatów oraz liczne grono policjantów i pracowników komendy, którzy towarzyszyli Agnieszce na otwarciu jej pierwszej wystawy.

Chętni mogą obejrzeć galerię do 20 czerwca w Osiedlowym Klubie Kultury MiNiATURA, przy ul. Zagórskiej w Kielcach. Wstęp wolny.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

fot. P.Kucybała, M.Chanas

Galeria