3.5 C
Kielce
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKonkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – w gminie Strawczyn uczczono pamięć żołnierzy...

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – w gminie Strawczyn uczczono pamięć żołnierzy wyklętych

Zobacz

1 marca w sali wydziału kultury Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie miało miejsce wydarzenie związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W jego ramach odbył się niezwykle nastrojowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym zaprezentowało się aż 19 zespołów zarówno z gminy Strawczyn, jak i spoza niej.

Tego dnia sala SCKiS w Strawczynie wypełniona była po brzegi. Występom przyglądali się licznie zebrani mieszkańcy gminy Strawczyn i goście z zewnątrz. Na widowni zasiedli: starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn Damian Gad oraz dyrektor SCKiS Łukasz Woźniak. – Spotkaliśmy się tu, aby uczcić pamięć żołnierzy, których działalność zmieniła losy naszej ojczyzny. Celem konkursu było pielęgnowanie historii naszego kraju i dzięki wspaniałym występom został on w stu procentach spełniony. Przegląd był też doskonałą okazją do zapoznania się z talentami wokalnymi gminy Strawczyn i innych miejscowości. Dziękuję artystom za piękne występy – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Wydarzenie zainaugurowano wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po nim na scenę wkroczyli uczestnicy konkursu. Przed zebraną publicznością zaprezentowało się aż 19 zespołów, między innymi z Suchedniowa, Kielc czy Niekłania z gminy Stąporków. Gminę Strawczyn reprezentowały zespoły ze szkół w Promniku, Rudzie Strawczyńskiej, Korczynie, Niedźwiedziu, Oblęgorku, a także członkowie zespołu Swojaki i seniorzy z Klubu Seniora w Oblęgorze.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Łukasz Woźniak – dyrektor SCKiS w Strawczynie, z Mariuszem Łuszczkiem – kierownikiem wydziału kultury SCKiS w Strawczynie oraz Katarzyną Klusek – kapelmistrz Orkiestry Dętej ze Strawczyna.

Komisja konkursowa w ocenie występów brała pod uwagę: zgodność repertuaru z tematyką przeglądu, interpretację utworu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców. Doceniane były także innowacje artystyczne, staranność i dokładność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. – Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, o czym świadczy ilość wyróżnień, które przyznaliśmy. Warto dodać, że artyści zadbali nie tylko o jak najlepszy poziom wokalny występów, ale wzbogacili je też odpowiednio dobranymi strojami, które nadawały ich prezentacjom wyjątkowy charakter – powiedział dyrektor Łukasz Woźniak.

Pierwsze miejsce zdobył duet Natalia Boruń i Ewa Gula z Niekłania w utworze „Walczyk-Inka”. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej w Oblęgorku, Jagodzie Nowak i Wiktorii Raczyńskiej, które wykonały „Balladę o Katyniu”. Trzecie miejsce zajął zespół ze szkoły w Korczynie, w składzie Julia Mróz, Karina Ślęzak, Wiktoria Rozpara i Konrad Zarychta z utworem „Już dopala się ogień biwaku”. Nagroda publiczności trafiła do duetu Laura Wrotniak i Bartosz Antoniak ze Studia Piosenki Kuźnica z Suchedniowa.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymali statuetki oraz upominki. Organizatorzy przygotowali również pamiątkowe dyplomy.

Aktualności

Ostatnie posiedzenie sesji Rady Miejskiej w Piekoszowie. Podziękowano burmistrzowi Zbigniewowi Piątkowi za 11 lat pracy

W Piekoszowie odbyło się ostatnie posiedzenie sesji Rady Miejskiej kadencji 2018-2024, które stało się zarówno podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć,...

Polecamy