3.5 C
Kielce
czwartek, 24 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościKonkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – w gminie Strawczyn uczczono pamięć żołnierzy...

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – w gminie Strawczyn uczczono pamięć żołnierzy wyklętych

Zobacz

1 marca w sali wydziału kultury Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie miało miejsce wydarzenie związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W jego ramach odbył się niezwykle nastrojowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym zaprezentowało się aż 19 zespołów zarówno z gminy Strawczyn, jak i spoza niej.

Tego dnia sala SCKiS w Strawczynie wypełniona była po brzegi. Występom przyglądali się licznie zebrani mieszkańcy gminy Strawczyn i goście z zewnątrz. Na widowni zasiedli: starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn Damian Gad oraz dyrektor SCKiS Łukasz Woźniak. – Spotkaliśmy się tu, aby uczcić pamięć żołnierzy, których działalność zmieniła losy naszej ojczyzny. Celem konkursu było pielęgnowanie historii naszego kraju i dzięki wspaniałym występom został on w stu procentach spełniony. Przegląd był też doskonałą okazją do zapoznania się z talentami wokalnymi gminy Strawczyn i innych miejscowości. Dziękuję artystom za piękne występy – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Wydarzenie zainaugurowano wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po nim na scenę wkroczyli uczestnicy konkursu. Przed zebraną publicznością zaprezentowało się aż 19 zespołów, między innymi z Suchedniowa, Kielc czy Niekłania z gminy Stąporków. Gminę Strawczyn reprezentowały zespoły ze szkół w Promniku, Rudzie Strawczyńskiej, Korczynie, Niedźwiedziu, Oblęgorku, a także członkowie zespołu Swojaki i seniorzy z Klubu Seniora w Oblęgorze.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Łukasz Woźniak – dyrektor SCKiS w Strawczynie, z Mariuszem Łuszczkiem – kierownikiem wydziału kultury SCKiS w Strawczynie oraz Katarzyną Klusek – kapelmistrz Orkiestry Dętej ze Strawczyna.

Komisja konkursowa w ocenie występów brała pod uwagę: zgodność repertuaru z tematyką przeglądu, interpretację utworu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców. Doceniane były także innowacje artystyczne, staranność i dokładność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. – Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, o czym świadczy ilość wyróżnień, które przyznaliśmy. Warto dodać, że artyści zadbali nie tylko o jak najlepszy poziom wokalny występów, ale wzbogacili je też odpowiednio dobranymi strojami, które nadawały ich prezentacjom wyjątkowy charakter – powiedział dyrektor Łukasz Woźniak.

Pierwsze miejsce zdobył duet Natalia Boruń i Ewa Gula z Niekłania w utworze „Walczyk-Inka”. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej w Oblęgorku, Jagodzie Nowak i Wiktorii Raczyńskiej, które wykonały „Balladę o Katyniu”. Trzecie miejsce zajął zespół ze szkoły w Korczynie, w składzie Julia Mróz, Karina Ślęzak, Wiktoria Rozpara i Konrad Zarychta z utworem „Już dopala się ogień biwaku”. Nagroda publiczności trafiła do duetu Laura Wrotniak i Bartosz Antoniak ze Studia Piosenki Kuźnica z Suchedniowa.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymali statuetki oraz upominki. Organizatorzy przygotowali również pamiątkowe dyplomy.

Galeria

Aktualności

Spore kłopoty nastolatka

Nastolatek pod pływem marihuany ze słoikiem 56 gramów suszu tego narkotyku, to bilans interwencji jaką podjęli wobec młodego chłopaka...

Polecamy