Wczoraj rozpoczęła się I edycja międzynarodowego, trzydniowego wydarzenia pod nazwą: „Kielce Seniorom”, podczas którego zostało zorganizowanych wiele przedsięwzięć specjalnie dla osób kierujących się hasłem: „60+ to nie wiek. To styl życia”. W działania te włączyli się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach, edukując seniorów na temat niebezpieczeństw, z którymi mogą się zetknąć.

Wczoraj przedsięwzięcie nad nazwą: „Kielce Seniorom” rozpoczęło się na kieleckim rynku.   Od rana do późnych godzin popołudniowych na specjalnie ustawionej scenie prezentowany został bogaty program artystyczny, podczas którego uczestnicy mogli zobaczyć m.in. występy wokalno-taneczne, występy dzieci i seniorów ze świetlic środowiskowych oraz inscenizację znanego wszystkim wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima.

Dziś na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbył się „Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora”. Podczas niej głos zabrała m.in. Naczelniku Wydziału Prewencji kieleckiej komendy podinsp. Aneta Litwin, która opowiedziała o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja „Moja Komenda”, jako źródło informacji i wiedzy o zagrożeniach w środowisku lokalnym. Kolejny prelegent, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podjął się scharakteryzowania przestępczości do jakiej dochodzi w Polsce na szkodę osób starszych w odniesieniu do naszego województwa. Następnie o przestępczości zorganizowanej wobec seniorów oraz międzynarodowych działania na rzecz bezpieczeństwa opowiedział podinsp. Krzysztof Buchała – Naczelnik Zarządu w Kielcach CBŚP.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział również zaproszeni funkcjonariusze różnych służb z województw ościennych, a także z zagranicy – Winnicy i Gotha, które są miastami partnerskimi Kielc.


Opr. DJ

Źródło: UM w Kielcach