Magdalena Switek


Punktualnie o godzinie 18.00 w w Centrum Kultury w Piekoszowie odbędzie się koncert zespołu Anny Treter, wokalistki, autorki i kompozytorki, znanej między innymi z zespołu „Pod Budą”. Wstęp wolny!

Anna Treter to polska solistka i pianistka zespołu „Pod Budą”, z którym pracuje od początku jego istnienia. Warto podkreślić, że Każda z trzynastu płyt grupy zyskała status platynowej. Wspólnie z zespołem Anna Treter uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, dała wiele recitali telewizyjnych i zagrała tysiące koncertów.

Jeśli szukacie sposobu na uprzyjemnienie sobie wrześniowych wieczorów, jednym z nich może być właśnie koncert Anny Treter. 12 września, w Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Kolejowej 2, będzie można zapoznać się z gromadzonym od czterech dekad repertuarem artystki z zespołem „Pod Budą” oraz z utworami z płyt solowych. – Nikomu nie trzeba chyba przypominać tak popularnego utworu jak „Bardzo smutna piosenka retro” i wielu, wielu innych kawałków wykonywanych przez zespół „Pod Budą” wraz z solistką Anną Treter. Wszystko to będzie można usłyszeć podczas dzisiejszego koncertu, na który serdecznie wszystkich zapraszam – zaprasza wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Kim jest artystka Anna Treter?


Anna Treter – solistka i pianistka zespołu Pod Budą, z którym pracuje od początku jego istnienia. Nie zapominając o swych korzeniach, grupie Pod Budą, artystka równolegle i z powodzeniem rozwija swoją solową karierę. Grupa nagrała 12 płyt mających dziś status platynowych. W 2007 roku ukazała się Antologia Pod Budą zawierająca 10 płyt CD oraz płytę DVD z teledyskami i wybranymi programami telewizyjnymi zespołu.

Wydano także kilka płyt kompilacyjnych „Kraków, Piwna 7”, „Złota Kolekcja 2CD” a także dwupłytowe wydawnictwo „40 lat Pod Budą”. Grupa zarejestrowała wiele recitali telewizyjnych, uczestniczyła we wszystkich większych festiwalach, ale przede wszystkim zagrała kilka tysięcy koncertów ciągle ciepło przyjmowanych przez publiczność. W 2017 roku zespół obchodzi 40-lecie swojego istnienia. (Źródło: www.annatreter.pl).

Koncert Anny Treter odbędzie się w Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Kolejowej 2. Start godzina 18.00. Wstęp Wolny. Serdecznie zapraszamy!