3.5 C
Kielce
piątek, 10 maja, 2024
Strona głównaAktualnościJakie jest zastosowanie dla magnesów neodymowych?

Jakie jest zastosowanie dla magnesów neodymowych?

Zobacz

Odpowiednia siła udźwigu magnesu przekłada się na jego zastosowanie. W wielu sektorach także przemysłowych jest to kwestia kluczowa, która w realny sposób wpływa na funkcjonowanie poszczególnych urządzeń!

Magnesy neodymowe – informacje ogólne

Tego typu magnesy wytwarzają stałe pole magnetyczne. Co to oznacza? Magnes pozwala na przyciąganie określonych elementów, a jednocześnie za bardzo mocne do nich przyleganie. Wynika to z obecności ładunków elektrycznych. W stałym polu magnetycznym poruszają się one z jednostajną prędkością. Dlatego tak popularne są magnesy neodymowe. Sklep oferuje szeroki wybór tego typu elementów, co przekłada się na możliwość ich wszechstronnego zostawania.

Jak powstają magnesy neodymowe?

W przypadku tego rodzaju magnesów istotnym aspektem jest ich duża siła przyciągania, czyli bardzo mocne pole elektromagnetyczne. Dlatego magnesy są wykorzystywane w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Magnesy neodymowe powstają z połączenia żelaza, boru oraz właśnie neodymu, który nadaje im szczególnych właściwości, jeśli chodzi o siłę udźwigu, czyli siłę przyciągania.

Gdzie wykorzystuje się magnesy neodymowe?

Umiejętność wykorzystania pola elektromagnetycznego pozwala na tworzenie zaawansowanych urządzeń. Dlatego dobór odpowiedniego rodzaju magnesów przekłada się na funkcjonowanie elementów takich, jak prądnice, czy silniki. Elementy te można spotkać, chociażby w głośnikach, czy mikrofonach.

Zastosowanie magnesu neodymowego przy okazji narzędzi

Szereg prac monterskich, które związane są z operowaniem różnego rodzaju elementami stalowymi, jak śruby, czy wkręty, wymaga tego, aby główka śruba bardzo dobrze przylegała do śrubokrętu lub bitu wkrętarki. Dlatego elementy te są pokryte właśnie magnesem neodymowym, który pozwala na wygodne wykonywanie określonych czynności monterskich.

Uchwyty neodymowe w gumowej obudowie

W wielu przypadkach magnes wykorzystywany jest jako element łączący lub mocujący. Z uwagi, iż zachodzi potrzeba zastosowania mocnego pola magnetycznego, które przełoży się na siłę udźwigu, w tym przypadku również stosuje się magnesy neodymowe. W sytuacji, gdy elementy tego typu przylegają do estetycznych powierzchni, w tym lakierowanych, bardzo ważne jest, aby uniknąć ich zarysowania. Magnes sam w sobie mógłby doprowadzić do uszkodzenia struktury lakieru, co obniża estetykę elementu. Dlatego wykorzystuje się gumowe obudowy wykonane z kauczuku, które pozwalają zniwelować ten problem.

 

Aktualności

W Piekoszowie odbył się XVIII Konkurs Pięknego Czytania

W Piekoszowie miała miejsce osiemnasta edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który przyciągnął najmłodszych uczniów z lokalnych szkół podstawowych. Wydarzenie,...

Polecamy