sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaSportXXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w Miliczu

XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w Miliczu

W dniach 28-30 kwietnia 2024r, odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w Miliczu – zapasy kobiet. Do finałów Olimpiady przystąpiło 107 zawodniczek z 44 klubów całej Polski. Dziewczęta rywalizowały o tytuł Mistrzyni Polski oraz o wyjazd na Mistrzostwa Europy I Świata U17. Antonina Drozdowska ze SP w Dębskiej Woli wywalczyła brązowy medal kat 40kg.

Do finału zakwalifikowało się osiem dziewcząt z Industria LKS Znicz Chęciny, a sześć z nich wywalczyło miejsca medalowe. Dziewczęta potwierdziły również, ze są najlepsze w swojej grupie wiekowej. W klasyfikacji drużynowej Industria LKS Znicz Chęciny zdobył 1 miejsce w OOM w zapasach kobiet, tym samym broniąc tytuł z 2023 roku. Nasza mieszkanka, Antonina Drozdowska wywalczyła brązowy medal kat 40kg.

Klubowe zawodniczki: Julia Gibalska oraz Anna Yastkevych, zdobyły złote medale i tym samym będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 17.