piątek, 10 maja, 2024
Strona głównaSportGminne Turnieje Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta...

Gminne Turnieje Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny

15 czerwca 2022 roku w CKiS w Chęcinach odbyły się turnieje piłki nożnej szkół podstawowych w kategorii chłopców rocznik 2007-2008 oraz 2009 i młodsi o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski.

W kategorii wiekowej 2009 i młodsi do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: SP Bolmin, SP Chęciny, SP Łukowa, SP Polichno, SP Radkowice, SP Tokarnia, SP Wolica. W pierwszym etapie zawodów drużyny rywalizowały w dwóch grupach grając systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze półfinałowe. Pierwszy zespół z grupy A zmierzył się z drugim zespołem z grupy B i analogicznie drugi zespół z grupy B z pierwszym zespołem z grupy A. W pierwszym półfinale zwyciężyła drużyna z Wolicy pokonując Chęciny 1:0. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Tokarni oraz Łukowej. Po regulaminowym czasie zwyciężyła szkoła podstawowa w Tokarni 4:0. W meczu o trzecie miejsce wysoko zwyciężyła drużyna z Chęcin pokonując Łukową 9:0. W finale spotkały się drużyny z Tokarni oraz Wolicy. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze szkoły podstawowej w Tokarni 4:0.

7. SP Bolmin.

W kategorii starszej do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: SP Chęciny, SP Bolmin, SP Łukowa, SP Polichno. Turniej rozegrano na boisku „Orlik”. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich spotkań zwyciężyła drużyna z Chęcin, drugie miejsce przypadło drużynie z Bolmina, trzecie z Polichna, czwarte z Łukowej.

Podczas zakończenia turnieju burmistrz Robert Jaworski nagrodził drużyny okazałymi pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami. Nagrody ufundowano przez Urząd Gminy i Miasta w Chęcinach.

W Piekoszowie odbył się XVIII Konkurs Pięknego Czytania

W Piekoszowie miała miejsce osiemnasta edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który przyciągnął najmłodszych uczniów z lokalnych szkół podstawowych. Wydarzenie,...