Wszystko to dzięki ogromnemu dofinansowaniu rządowemu, jakie wspólnie udało się pozyskać Powiatowi Kieleckiemu i gminie Piekoszów. Nowa nawierzchnia przy drodze powiatowej w Wincentowie zostanie położona na długości blisko trzech kilometrów. Nową drogą pojedziemy już w sierpniu 2020 roku.

Droga powiatowa w Wincentowie na liście dróg dofinansowanych w ramach rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych znalazła się dopiero w naborze uzupełniającym. – To jest bardzo potrzebna droga. Mieszkańcy tej części gminy mocno zabiegali o jej realizację, dlatego bardzo się cieszę, że znalazła się na liście do rządowego dofinansowania – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

A wykonanie inwestycji będzie możliwe dzięki wysokiemu dofinansowaniu rządowemu. – Udało nam się wspólnie z władzami gminy Piekoszów pozyskać aż 80 procent rządowego dofinansowania do tej drogi – potwierdził członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Cezary Majcher. Powiat jako zarządca tej drogi już ogłosił przetarg i wyłonił wykonawcę inwestycji. Zostało nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starachowic. Inwestycja będzie kosztować 789 tysięcy złotych, z czego 80 procent kosztów pokryje rządowe dofinansowanie, a pozostałe 20 procent równo podzielą między siebie obydwa samorządy – Powiatu Kieleckiego i gminy Piekoszów. – Bardzo się cieszę, że przy tak niewielkim wkładzie, bo tylko dziesięcioprocentowym, uda nam się wspólnie wyremontować drogę, na którą mieszkańcy tej części gminy czekali już od dawna – mówi wójt, Zbigniew Piątek.

Warto zaznaczyć, że dywanik asfaltowy zostanie położony w tym miejscu na długości blisko trzech kilometrów. Droga w Wincentowie stanie się nie tylko dużo bardziej komfortowa w użytkowaniu, ale przede wszystkim bezpieczniejsza. Prace remontowe mają się tu zakończyć do 31 sierpnia 2020 roku.


Galeria