środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościŁukasz Woźniak ze Strawczyna znów na podium!

Łukasz Woźniak ze Strawczyna znów na podium!

31 grudnia odbył się XVI Krakowski Bieg Sylwestrowy. Na mecie ustawiło się aż 1990 osób, a wśród nich biegacz z gminy Strawczyn i dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, Łukasz Woźniak. Czołowy biegacz kielecczyzny zajął bardzo wysokie, drugie miejsce podium.

Za nami kolejna edycja Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Trasa wydarzenia biegowego przebiegała podobnie, jak w roku ubiegłym. Start i metę zlokalizowano na Małym Rynku. Następnie biegacze kierowali się w stronę Rynku Głównego, przez ulicę Floriańską i dalej plantami obok Teatru im. Juliusza Słowackiego, aż po Wawel, gdzie nastąpiło rozdzielenie tras według dystansów. „Radosna Dziesiątka” prowadziła na lewo w kierunku bulwarów wiślanych, a „Smocza Piątka” na prawo, by plantami okrążyć Rynek Główny, ponownie wbiec w ulicę Floriańską i zakończyć bieg na Małym Rynku.

Zawodnicy wystartowali o godzinie 12.00. Warunki atmosferyczne były mało sprzyjające z powodu pochmurnej i wietrznej pogody. Temperatura powietrza wynosiła zaledwie trzy stopnie Celsjusza. Na starcie ustawiło się w sumie 1990 osób. Dystans 5 kilometrów przebiegło 1070 z nich, a 10 kilometrów pokonało 920 osób, w tym Łukasz Woźniak. – Jestem zadowolony z ostatniego startu w starym roku. Pomimo okropnego wiatru nad Wisłą atmosfera samego biegu była rewelacyjna. Mnóstwo kibiców i urokliwe miejsca dodały wydarzeniu wspaniałej oprawy – mówi Łukasz Wożniak, dyrektor SCKiS w Strawczynie.

Biegacz z kielecczyzny zajął na swoim dystansie bardzo wysokie drugie miejsce, z wynikiem 31.58 na 10 km. – Ze zdobywcą pierwszego miejsca przegrałem tylko 3 sekundy. Trochę szkoda, bo najwyższe miejsce podium było tak blisko, ale cieszę się, że mogę dalej walczyć, pomimo wielu kłopotów zdrowotnych. Przed nami nowy rok i nowe karty do zapisania w historii. Wierzę, że jeszcze nie raz uda się wygrać i stanąć na podium – podsumowuje Łukasz Woźniak.

Organizatorem wydarzenia był Krakowski Klub Biegacza „Dystans” wraz z gminą Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Podobnie jak w ubiegłym roku, w tym również dochód z imprezy został przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej „Schola Cordis”.