piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościAkcja sprzątanie świata – tereny wokół zbiornika w Lipowicy wraz z zawodami wędkarskimi

W dniu 25 maja 2019 r. odbyła się akcja sprzątania świata – terenów wokół zbiornika wodnego w Lipowicy wraz z zawodami wędkarskimi. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Integracja mieszkańców poprzez sprzątanie rzeki oraz wybranych terenów gminy Chęciny” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Tokarni.

W akcji sprzątania wzięło udział 30 osób z terenu gminy Chęciny, którzy zostali zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki, zostali podzieleni na grupy i wskazano im trasy sprzątania.

Po zakończonej akcji uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego dbania o czystość zbiorników wodnych, który został przeprowadzony przez przedstawiciela OSP w Tokarni.

Następnie po omówieniu zasad i regulaminu zawodów wędkarskich wszyscy udali się na swoje wylosowane stanowiska. Organizator zapewnił każdemu uczestnikowi zanęty. Po sygnale sędziego od godz. 10.00 rozpoczęły się spławikowe zawody wędkarskie dla 15 osób i trwały do godz. 12.00. Uczestnikami zawodów były dzieci z terenu gminy Chęciny.

Po zakończeniu konkursu uroczyście podsumowano wyniki oraz wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcy zawodów, którzy zajęli 1, 2 i 3 miejsce otrzymali atrakcyjne nagrody.

Pomoc przy organizacji konkursu wędkarskiego zapewniło Koło Wędkarskie Nr 5 w Chęcinach.

Na zakończenie odbył się poczęstunek w formie grilla.