niedziela, 30 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościW Mniowie rozegrali turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mniów

Do rozgrywek o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mniów stanęło osiem amatorskich drużyn z terenu całej gminy. Pomysłodawcą cieszącego się dużą popularnością turnieju był przewodniczący Rady Gminy Mniów, Sławomir Gaweł, a wydarzenie patronatem honorowym objęła Minister Sportu i Turystyki, Anna Krupka.

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mniów wystartował w lipcu i cieszył się dużym zainteresowaniem. Do zmagań stanęło osiem drużyn w pięcioosobowych składach. – Cieszymy się, że aż tylu chętnych zgłosiło się do turnieju. Gmina Mniów stawia na propagowanie sportu i zdrowego stylu życia – podkreśla Sławomir Gaweł, Przewodniczący Gminy Mniów. Jego zdaniem prestiż rozgrywek podniosło objęcie ich patronatem honorowym przez ministerstwo. – Minister Anna Krupka bez wahania wsparła nasz turniej, przekazując też na nasze ręce nagrody dla najlepszych – dodaje Przewodniczący, Sławomir Gaweł. – Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli podziwiać któregoś z grających dziś tutaj w Mniowie zawodników na największych stadionach świata. Wielkie talenty są w naszej młodzieży i cieszę się, że w władze gminy Mniów tak chętnie wspierają ich rozwój i angażują sportowo, organizując chociażby takie turnieje – mówi minister Anna Krupka.

Warto zaznaczyć, że wszystkie mecze rozgrywane były na boisku przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie po zmroku przy pełnym wykorzystaniu oświetlenia. W szranki stanęło osiem drużyn z całej gminy, a wśród nich: Płomień Wólka Kłucka, FC Leśniacz, Nam Strzelać Nie Kazano, Skórokopy, Zryw Zaborowice, Dobre Chłopaszki, Cierchy i Heros Węgrzynów. Po zmaganiach na najwyższym poziomie Triumfowała drużyna Zrywu Zaborowice, która w emocjonującym finale pokonała Dobrych Chłopaszków 3:2. Miejsce trzecie na podium przypadło drużynie z Cierch, która wygrała z ekipą Herosa Węgrzynów 6:4. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Paweł Kulczyński z drużyny Dobre Chłopaszki. Tytuł króla strzelców przypadł Damianowi Kosowi z drużyny Cierchy, a najlepszym bramkarzem okazał się Damian Janus z drużyny Zryw Zaborowice. Na zakończenie rozgrywek do najlepszych powędrowały puchary, medale i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak podkreślano, celem turnieju było umożliwienie młodym ludziom udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji.

Upał.

Ostrzeżenie nr 1214/181/2024 wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie w dniu 2024-06-29, godz. 12:14, dla powiat kielecki, ważne od...