Kucyki, kozy, białe owce, czarne owce, kaczki, króliki i oczywiście osiołki – te i wiele innych zwierząt będzie można podziwiać w żywej szopce, która 19 grudnia stanie już po raz trzeci przed szkołą w Brynicy. Będą też jasełka, wspólne kolędowanie i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Serdecznie zapraszamy!

Zwierzęta w żywej szopce będzie można podziwiać w czwartek 19 grudnia od godziny 11 rano aż do godziny 20:00. Przed szkołą w Brynicy stanie ona już po trzeci drugi. – Podobnie jak w w latach poprzednich, tak i teraz chcieliśmy, aby mieszkańcy naszej miejscowości głębiej przeżywali Święta Bożego Narodzenia. Przez dwa dni będzie można podziwiać mnóstwo zwierząt w żywej szopce. Będzie też doskonałym uzupełnieniem szkolnych jasełek i wspólnego śpiewania kolęd – mówi Tomasz Gruszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brynicy. – Z tego miejsca pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania żywej szopki – dziękuje dyrektor i pomysłodawca przedsięwzięcia.

W szopce będzie można podziwiać kucyki, białe owce, czarne owce, króliki, i oczywiście osiołki. W czwartek o godzinie 18:00 odbędą się tutaj Jasełka Bożonarodzeniowe. Popłyną gorące życzenia. Będzie też łamanie się opłatkiem i wspólny poczęstunek. W piątek zwierzęta w żywej szopce ustawionej przed budynkiem szkoły będzie można podziwiać w godzinach od 10:00 do 17:00. – Po raz kolejny mieszkańcy nie tylko Brynicy, ale i okolicznych miejscowości będą mogli zgromadzić się przy żywej szopce. To niespotykane wydarzenie będzie doskonałą okazją do wspólnego kolędowania. Poza tym, jestem przekonany, że żywa szopka skłoni nas do głębszej refleksji nad sensem Bożego Narodzenia – zaznacza wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, zapraszając już 19 i 20 grudnia do Brynicy.