piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZwycięstwo zgodnie z planem

Zwycięstwo zgodnie z planem

Zobacz

Pomimo braku skuteczności pierwszy zespół Moravii odniósł zwycięstwo zgodnie z planem i cały czas utrzymuje kurs awansu do IV ligi. Rewelacyjne wyniki osiąga młodzieżowy zespół Orlików, który już po trzech turniejach awansował do wiosennych półfinałów wojewódzkich. Szczegóły poniżej.

Półfinał wojewódzki już mamy!!!

Mamy awans do półfinału województwa świętokrzyskiego !!! Sukces o tyle cenny że gramy w roczniku 2009, a połowa składu Moravia I to rocznik 2010 !!! Już po trzecim turnieju zapewniamy sobie awans do półfinału wojewódzkich rozgrywek. Świetna gra na bramce Filipa Janusa. Coraz lepiej grają chłopaki z II– podsumowuje sukces swojego zespołu trener Marek Bożek. Zespół  Moravii I na trzecim turnieju odnosi komplet 3 zwycięstw. Bilans sezonu niesamowity 9 meczy, 9 zwycięstw, komplet 27 punktów, bramki 36:8.

Wyniki III turnieju:

Moravia I – FA Jędrzejów 5:2

po golach Stasia Kocańdy ×2, Antka Zmarzłego, Bartka Głuszka i Kuby Wierzbickiego.

Moravia I – Zenit Chmielnik 4:2

bramki Wierzbicki,  Kocańda ×2 i Kuba Różowicz.

Moravia I – Moravia II 6:0

po golach Kocańdy ×2, Różowicza, Filipa Janus, Olka Piecyk i, Zmarzłego.

Moravia II – FA Jędrzejów 0:1

Moravia II  – Zenit Chmielnik 1:4

Bramka: Borys Domagała.

Brak skuteczności w meczu z Kamienną

Cenne i planowane zwycięstwo odniósł pierwszy zespół. Zawodnicy prowadzeni przez Krzysztofa Dziubla już w 3 minucie po faulu na Albercie Zajęckim wykonywali rzut karny, który  na bramkę zamienił kapitan Bartłomiej Młynarczyk (2 bramka w sezonie). Potem kilka niewykorzystanych sytuacji, na drodze do kolejnych goli dla naszego zespołu stał albo bramkarz albo słupki i poprzeczki, które w tym spotkaniu aż 4 krotnie obijali nasi zawodnicy. Tuż przed przerwą druga bramkę zdobył Zajęcki, już na leżąco dobijając swój własny strzał – także 2 bramka w tym sezonie Alberta. Po przerwie dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji, zawodnicy tworzyli kolejne sytuacje, z których wykorzystali tylko jedną. Piękną bramkę – strzałem tzw. „piętką” zdobył Rostyslav Pryjmak – to już 8 trafienie „Rostka” w tym sezonie, wicelidera strzelców Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. W końcówce meczu, nowo wprowadzeni zawodnicy mieli także kilka stuprocentowych sytuacji – lecz wynik do końca nie uległ zmianie. Już w sobotę w meczu 11 kolejki Moravia jedzie do Kazimierzy Wielkiej na mecz z trzecia w tabeli Spartą.

Moravia – Kamienna Brody                        3:0 (2:0)

Skład z meczu z Kamienną:  Karol Kochel – Kamil Kubicki  (‘46 Maciej Horna), Karol Miszczyk, Damian Detka, Kamil Miszczyk, Bartłomiej Młynarczyk, Jakub Rabiej (‘83 Paweł Bożek-Raćkos), Rostysłav Pryjmak, Albert Zajęcki (‘79 Szymon Czekaj), Karol Garbala, Dawid Wójcik (‘76 Grzegorz Pańszczyk).

W kadrze meczowej byli także: Sebastian Kamiński i Maciej Woś.

Żółtą kartkę otrzymał: Kamil Kubicki ’44.