wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZespoły Moravii zagrały w kratkę

Zespoły Moravii zagrały w kratkę

Porażka w doliczonym czasie pierwszego zespołu w meczu w Ćmielowie oraz wysoka wygrana młodzików, punkty zdobywali także juniorzy oraz orliki w turnieju półfinałowym to dorobek drużyn K.S. Moravia z minionego weekendu.

Koniec marzeń o awansie

Po porażce w Ćmielowie z miejscowym Świtem pierwszy zespół Moravii do trzeciego miejsca dającego awans do klasy okręgowej traci już 13 punktów – co praktycznie przekreśla szanse na awans w tym sezonie. Wyjazdowym mecz w Ćmielowie dobrze rozpoczął się dla naszego zespołu – po pierwszej połowie prowadziliśmy po bramce Rostyslava Prymiaka. Druga połowa należała do gospodarzy najpierw wykorzystali rzut karny, a w doliczonym czasie meczu zapewnili sobie zwycięstwo. W kolejnym spotkaniu już w Wielką Sobotę podejmować będą u siebie Bucovię Bukowa.

Skład z meczu ze Świtem: Michał Żyła – Kamil Mech, Bartłomiej Młynarczyk, Dawid Świderski, Karol Miszczyk, Kamil Kubicki, Michał Zawadzki, Albert Zajęcki, Wojciech Młynarczyk (’80 Arkadiusz Terech), Dawid Wójcik i Rostyslav Prymiak.

W kadrze meczowej do dyspozycji trenera byli także: Piotr Kubicki, Szymon Czekaj, Szymon Chrabąszcz, Maciej Woś, Grzegorz Kundera i Mateusz Kozak.

Pierwszy turniej orlików

Podopieczni Marka Bożka rozpoczęli rundę wiosenną. W ramach półfinału wojewódzkiego rozegrali pierwszy turniej w Kielcach, gdzie wystąpili w nowych strojach ufundowanych przez firmę De Dietrich – zespól przesyła szczególne podziękowania dla pana Tomasza Wierzbickiego za przychylność i ufundowanie super strojów. Turniej rozpoczęli bardzo dobrze od wygranej 3:0 nad MSS Masłów, w następnych meczach ponieśli wysokie porażki zdobywając tylko jedna bramkę. Autorami bramek byli Jakub Wierzbicki, Piotr Szemraj x 2 i Antoni Zmarzły. Kolejny turniej ligowy orlicy zagrają w Morawicy 27 kwietnia 2019r.

Pozostałe zespoły młodzieżowe zagrały w kratkę

Najlepiej zaprezentowali się młodzicy. Podopieczni Karola Gilewskiego wysoko wygrali w Nagłowicach z miejscowym Dębem aż 9:1. Bramki zdobywali Paweł Kusak, Adrian Socha x 2, Oskar Hendel x 2, Oliwier Frąk x 2 i Kacper Klimczak x 2. Po trzech spotkaniach młodzicy awansowali na 3 miejsce w tabeli, w kolejnym meczu zmierzą się z Unią Sędziszów.

Z jednym zwycięstwem na koncie pozostają trampkarze. Grając w okrojonym składzie wysoko przegrali w Nowinach z miejscowym GKS. Kolejne spotkanie tuż po Świętach Wielkanocach z Unią Sędziszów.

Punkt do swojego dorobku dopisali juniorzy starsi, podopieczni Bogdana Lasoty zremisowali u siebie ze Spartą Kazimierza Wielka. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Żołądek. Po dwutygodniowej przerwie w kolejnym meczu zagrają z Zenitem w Chmielniku.