sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaSportZespoły Moravii grały mecze w weekend

Zespoły Moravii grały mecze w weekend

Star zatrzymał rozpędzony zespół Moravii. W Starachowicach honorowego gola zdobył niezawodny Maciej Horna, który został liderem klasyfikacji strzelców IV ligi. Także nie udało się wygrać drugiemu zespołowi z rezerwami Orlicza. Po tych spotkaniach nasze zespoły zajmują miejsca tuż za podium. Relacja poniżej.

Moravia zatrzymana w Starachowicach

Wyrównana pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała porażki naszego zespołu. Tym bardziej, że tuz przed przerwą szóstego gola w tym sezonie zdobył Maciej Horna, po asyście Rostka Prymiaka zostając tym samym liderem strzelców IV ligi Świętokrzyskiej. W drugiej połowie nasz zespół niestety nie poszedł za ciosem i po słabszej połowie dał sobie strzelić – aż trzy gole. Okazją do rehabilitacji będzie sobotnie spotkanie na stadionie miejsko-gminnym z Orliczem Suchedniów. Początek o godzinie 17:00. W spotkaniu w Starachowicach pierwszy raz w tym sezonie zagrali Damian Detka i Paweł Bożek-Raćkos. Po tym spotkaniu z 12 punktami zajmujemy 5 miejsce w tabeli.

Star Starachowice – Moravia       3:1 (0:1)

Bramki zdobywali: Kacper Błaszczyk ’66, Emil Gołyski ’74 i Dariusz Anduła ’85 dla Staru oraz Maciej Horna ’42 dla Moravii.

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki (’89 Paweł Bożek-Raćkos), Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk (’80 Damian Detka), Maciej Woś – Maciej Horna,  Łukasz Zawadzki (’83 Arkadiusz Terech), Kamil Kubicki, Michał Zawadzki, Jakub Rabiej (’68 Kamil Miszczyk) i Rostyslav Prymiak.

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel, Wojciech Młynarczyk i Karol Garbala.

Porażka z rezerwami Orlicza

Po bardzo obiecującym początku sezonu i wysokim zwycięstwie rezerwy Moravii nie sprostały w kolejnym spotkaniu klasy B drugiemu zespołowi Orlicza Suchedniów. Pomimo całkiem niezłej gry, stać nas było tylko na honorowego gola autorstwa Karola Gilewskiego. Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Już w niedzielę kolejne spotkanie rezerw, o godzinie 11:00 zagrają w Promniku z Topspin-em.

Moravia II – Orlicz II Suchedniów           1:3 (1:1)

Bramki zdobywali: Karol Gilewski ‘36 dla Moravii oraz Paweł Działak ‘18, Damian Kita ’71 i Piotr Gniaździński ’81 dla Orlicza

Skład meczowy K.S. Moravia II: Sebastian Kamiński — Dawid Bednarski, Arkadiusz Terech, Michał Lesiak (‘46 Tomasz Materek), Bartosz Łysak, Damian Detka (‘80 Tomasz Więcek), Patryk Woda, Kamil Jaroń (‘79 Kamil Gawęcki), Karol Sobaś (‘46 Jakub Durlik ), Karol Gilewski i Paweł Bożek-Raćkos (‘31 7Wojciech Młynarczyk).

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel i Wiktor Wojcieszyński.

Żółte kartki otrzymali: Paweł Bozek-Raćkos ’22, Jakub Durlik ’54 i Patryk Woda ’71.