czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZe Stopnicy przywieźli tylko punkt

Ze Stopnicy przywieźli tylko punkt

Tylko z jednym punktem wrócili ze Stopnicy zawodnicy Moravii, tracąc kolejne cenne punkty na wyjeździe. Bardzo dobry wynik wywieźli z Tumlina juniorzy starsi, nie powiodło się tylko zespołowi młodzików, który przegrał  z Koroną. Szczegóły weekendowych meczy poniżej.

Junior Starszy – po wysokim zwycięstwie fotel lidera

Po bardzo dobrym meczy wygrywamy ze Skałą Tumlin. Bardzo dobra pierwsza połowa,  fajna gra piłką,  mnóstwo sytuacji i pięć bramek strzelonych. Druga połowa to już spokojna gra i kontrola nad meczem. Świetna gra w obronie na „0” z tyłu i super gra na bramce Patryka Wody – podsumowuje mecz trener Marek Bożek. Po tak okazałym zwycięstwie nasz zespół awansował na fotel lidera.

Grały także inne zespoły młodzieżowe

Nie udał się wyjazd do Kielc zespołowi Karola Gilewskiego, zespół młodzików wysoko przegrał z Koroną. Już jutro będą mogli się zrehabilitować za tak wysoką porażkę, do Morawicy przyjeżdża Rodzina Kielce, początek meczu o godzinie 17:00 – 10 wrzesnia. W sparingu w sobotę na stadionie miejsko-gminnym orlicy przygotowujący się startu sezonu pokonali DAP Kielce „hokejowym” wynikiem 9:7.  Wewnętrzy sparing rozegrał najmłodsza grupa Żaków – których prowadzi Bogdan Lasota.

Ciężko gra się na wyjeździe – po remisie w Stopnicy cały czas poza podium

Kolejna strata punktów w meczu wyjazdowym, po trzecim meczu dorobek gry na obcych stadionach to zdobyte zaledwie 2 punkty na 9 możliwych. Ze Stopnicy przywieziony po słabszym meczu został przywieziony punkt. Drugą bramkę w tym sezonie zdobył Kamil Kubicki, była to 35 bramka w barwach Moravii w rozgrywkach seniorów. W kolejnym spotkaniu do Morawicy przyjedzie na derbowy pojedynek Zenit Chmielnik, początek meczu w sobotę o godzinie 16:00.

Piast Stopnica – Moravia              1:1 (1:0)

Bramki zdobywali Wojciech Jagodziński ’37 i Kamil Kubicki ’67.

Skład z meczu z Piastem:  Karol Kochel – Kamil Miszczyk, Damian Detka, Bartłomiej Młynarczyk, Dawid Wójcik, Kamil Kubicki, Jakub Rabiej (’89 Szymon Czekaj), Karol Garbara,  Kamil Miszczyk,  Rostyslav Prymiak, Grzegorz Pańszczyk (’46 Karol Gilewski).

W składzie meczowym byli także: Michał Żyła, Sebastian Kamiński i Maciej Woś.

Żółte karki otrzymali: Karol Garbala ‘24 i Dawid Wójcik ‘28.