piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaAktualnościZawody na wodzie OSP Kowala dziesiąta w Chańczy

Zawody na wodzie OSP Kowala dziesiąta w Chańczy

Zobacz

W 16. Otwartych Mistrzostwach Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie wzięli udział strażacy z OSP Kowala. Zawody odbyły się nad jeziorem Chańcza.

W zawodach wzięło udział 60 drużyn, w tym cztery kobiece, jedna policyjna, 17 Państwowych Straży Pożarnych, 36 Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 6 jednostek WOPR. OSP Kowala reprezentowali druhowie: Adam Bentkowski, Artur Bentkowski, Grzegorz Rozpara oraz Mateusz Obarzanek.

Zawodnicy mieli do pokonania drużynowo sześć konkurencji: wyścig równoległy na łodzi, wyścig drużynowy na łodzi, wiosłowanie łodzią na dystansie 100 m, wyścig na pontonie z pagajami, reanimacja na fantomie oraz rzut rzutką rękawową do celu.

W klasyfikacji końcowej OSP Kowala zajęła 10. miejsce spośród wszystkich drużyn, a wśród  drużyn OSP była piąta. Zwycięzcą zawodów została Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP Nr 1 Kielce, drugie miejsce zajęli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach, a na trzecim miejscu uplasowała się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Opatowie.