piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaAktualnościZakończenie sezonu Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn

Zakończenie sezonu Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn

W niedzielę 20 stycznia 2019 roku zostanie rozegrany ostatni turniej ligowy Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. W rywalizacji o tytułu pozostały Volley i Power Girls w rywalizacji kobiet oraz Transfer i M-Team w rywalizacji mężczyzn. Początek zmagań w Hali sportowej w Bilczy od godziny 11:00, dekoracja uczestników około godziny 15:00.

Zakończenie sezonu i dekoracja uczestników około godziny 15.00

Poniżej podsumowanie ostatniego turnieju ligowego oraz tabele.

III turniej – 6 stycznia 2019r.

Trzeci turniej trochę wyjaśnił w rywalizacji o tytuł mistrza Morawickiej Ligi Siatkówki. W rywalizacji kobiet bardzo blisko tytuł są zawodniczki Volley Bilcza. W ostatnim turnieju losy tytułu zadecydują się w ostatnim meczu pomiędzy Volley a Power Girls (do zwycięstwa ekipy Iwony Góry potrzebne jest wygranie meczu z Young Girls – co nie powinno stanowić trudności oraz zdobycie przynajmniej jednego seta z Power Girls). Bardzo duże szanse na trzecie miejsce ma Bila, do którego potrzebuje ugrania jednego seta z młodzieżą z Morawicy.

W rywalizacji panów, niespodziewanie punkt stracił Transfer, ale ekipa Dawida Kiczora jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrza MLS. W walce o tytuł pozostała ekipa Maćka Ścigi M-Team, który wygrał bardzo wyczerpujący mecz z MMTS i o losie tytule mistrzowskim zadecyduje prawdopodobnie mecz Transferu z M-Team. MMTS zwycięzca ostatnich dwóch edycji powalczy „tylko” o wicemistrzostwo i to pod warunkiem „potknięcia” M-Teamu. Rywalizacja o czwarte miejsce zostanie rozegrana pomiędzy ekipami z Bilczy Gwiazdorami i Golden Boys. Stawkę zamyka ekipa z Morawicy, która podczas ostatniego turnieju ugrała pierwszy punkt w rozgrywkach, będąc blisko zwycięstwa w meczu z Gwiazdorami. Poniżej wyniki i tabele po III turnieju.

Kobiety:

III turniej – 6 styczeń 2019r.

Young Girls Morawica – Power Girls Bilcza          0:3 (3:25, 12:25, 7:25)

Bilcza Bila – Volley Bilcza                                     0:3 (12:25, 13:25, 19:25)

Power Girls Bilcza – Bilcza Bila                             3:0 (25:17, 25:11, 25:11)

-181

O kolejności zespołów decyduje: punkty, liczba wygranych meczy, sety, małe punkty (ich różnica), bezpośrednie pojedynki.

Mężczyźni:

Gwiazdorzy Bilcza – Starzy Morawica                    3:2 (21:12, 21:18, 11:21, 17:21, 11:9)

Golden Boys Bilcza – Transfer Bilcza                       2:3 (21:17, 12:21, 17:21, 21:18, 5:15)

MMTS Bilcza- M-Team                                                 2:3 (16:21, 25:23, 12:21, 21:19, 12:14)

Transfer Bilcza – Gwiazdorzy Bilcza                         3:0 (21:6, 21:11, 21:14)

Starzy Morawica – MMTS Bilcza                               0:3 (15:21, 17:21, 13:21)

M-Team – Golden Boys Bilcza                                   3:0 (21:18, 21:19, 21:17)

Starzy Morawica – Transfer Bilcza                           0:3 (9:21, 7:21, 11:21)

MMTS Bilcza – Golden Boys Bilcza                           3:0 (21:16, 21:16, 21:14)