Początek ferii w gminie Sitkówka-Nowiny upłynął pod znakiem doskonałej zabawy. A to za sprawą zabaw karnawałowych, jakie odbyły się w Szewcach i Kowali.

Już po raz dwunasty w Szewcach

To już tradycja, że na zakończenie karnawału świetlica w Szewcach przeobraża się w bajkowe miejsce, pełne przygód i uciechy. Wraz z animatorkami z „Zabawy bez mamy” dzieci tańczyły, brały udział w konkursach i wspaniale się bawiły. Jak co roku największą atrakcją okazała się maszyna do produkcji baniek mydlanych. Wiele radości dostarczyły zabawy z chustą oraz Minionek, który radośnie poprowadził wesoły pociąg po całej sali. Na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Szewczanki oraz upominki od wicestarosty Zenona Janusa. – Od wielu lat integrujemy mieszkańców właśnie w ten sposób – spotykając się na zabawie karnawałowej – mówiła Edyta Giemza radna Rady Gminy. – To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców– dodała Renata Krzysiek-Nowakowska.

Organizatorami balu karnawałowego dla dzieci byli: wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, radne Rady Gminy: Edyta Giemza i Renata Krzysiek-Nowakowska oraz sołtys Szewc i Zawady Ewa Fudali.

Po raz pierwszy w Kowali

– I z pewnością nie po raz ostatni – zapewniała sołtys Renata Posłowska – główny organizator balu karnawałowego, jaki odbył się w minioną sobotę w remizie OSP w Kowali. – Składam szczególne podziękowania na ręce Pani Jadwigi Brzozy przewodniczącej KGW Kowalanki, która przygotowała pyszne wypieki.

W organizację balu włączyli się również wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, wicewójt Łukasz Barwinek, wicestarosta Zenon Janus, sklep SPAR w Bilczy, Krzysztof Posłowski, Agnieszka Śmiglarska, Piotr Nosek oraz Jadwiga Klimczak.

Również i tutaj dzieci zabawiały animatorki z „Zabawy bez mamy”, których pomysły na wspólną zabawę są chyba nieograniczone. Dzieci odwiedził Minionek, którego przyjęły z zachwytem. Nie lada uciechę sprawiły bańki mydlane, chusta Klanza, a przede wszystkim rodzice, którzy z radością włączyli się do świętowania ostatniego weekendu karnawału.