piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZagrali na piątkę czyli wysoka wygrana Moravii

Zagrali na piątkę czyli wysoka wygrana Moravii

Wysokie zwycięstwo w kolejnym wiosennym pojedynku odniosła Moravia w meczu ligowym z Piastem Stopnica. W pojedynkach zespołów młodzieżowych zwycięstwo odnieśli trampkarze, a niepowodzeniem zakończył się mecz młodzików.

Od lewej: Kamil Kubicki, Bartłomiej Młynarczyk, Piotr Kubicki i Wojciech Młynarczyk.

Zagrali na piątkę

Dobre nastroje przed meczem (zdjęcie powyżej) przełożyły się na wysokie zwyciestwo w meczu z Piastem Stopnica. W meczu z sąsiadem z tabeli strzelili pięć bramek. Strzelanie dla ekipy Krzysztofa Dziubla już w 5 minucie wykorzystując rzut karny zdobył Bartłomiej Młynarczyk, parę minut później Bartek podwyższył na 2:0 zdobywając swoją 7 bramkę w sezonie. Trzecią bramkę w 24 minutę zdobył pozyskany w przerwie zimowej z Zenita Chmielnik Kamil Mech – była to premierowa bramka Kamila dla Moravii, ustalająca wynik do przerwy. Na 4:0 podwyższył zdobywając na drugą bramkę w tej rundzie, a trzecią w sezonie Wojciech Młynarczyk. Wynik w 82 minucie ustali Rostyslaw Prymiak, dla zawodnika pochodzącego z Ukrainy było to drugie trafienie w sezonie. Po tym zwycięstwie strata do czwartego w tabeli Piasta zmalała do jednego punktu, a do premiowanego awansem miejsca nadal wynosi 10 punktów. W następnej kolejce zawodników czeka wyjazd do Ćmielowa.

Nasz zespół grał w składzie: Michał Żyła – Kamil Kubicki, Karol Miszczyk ’50 ż.k., Dawid Świderski, Kamil Mech, Rostysław Pryjmak, Albert Zajęcki (‘75 Mateusz Kozak), Dawid Wójcik (‘75 Szymon Czekaj), Bartłomiej Młynarczyk (‘80 Grzegorz Kundera), Wojciech Młynarczyk oraz Maciej Woś ’62 ż.k. (‘65 Szymon Chrabąszcz).

W składzie meczowym byli także: Piotr Kubicki, Michał Zawadzki i Arkadiusz Terech.

Młodzież ze zmiennym szczęściem

Drużyn młodzieżowe grały ze zmiennym szczęściem. Pierwsi na boisko wyszli podopieczni Karola Gilewskiego, zespół młodzików wysoko przegrał ze swoimi rówieśnikami z Football Academy Pińczów 2:7. Bramki dla naszego zespołu strzelali Bartłomiej Łastowski w ‘19 i Szymon Kaczyński w 41 minucie.

Skład młodzików młodszych: Dominik Lach – Konrad Siuda, Oliwier Frąk, Szymon Kaczyński, Kacper Klimczak, Borys Król, Paweł Kusak, Dominik lach, Karol Nieznalski, Adrian Socha oraz Wiktor Krzemiński, Kacper Król, Bartosz Kamizela, Bartłomiej Łastowski, Mateusz Ozimirski, Wojciech Wojcieszyński i Mateusz Woźniak.

Pierwsze punkty w rundzie wiosennej po zwycięstwie 2:1 nad MSS Masłów zdobyli trampkarze młodsi, których w tym spotkaniu prowadził trener Marek Bożek.  Grając w tym spotkaniu w dziesięciu  bramki zdobywali Tomasz Śnioch i Franek Kruk (czwarty gol w rundzie wiosennej), przy stanie 2:0 rzut karny obronił bramkarz naszego zespołu Karol Tworek. Gości stać było tylko na honorowe trafienie.

Skład trampkarzy młodszych: Karol Tworek, Filip Soja, Maciej Kliś, Antoni Nosek, Franciszek Kruk, Paolo Cesarini, Mikołaj Kobus, Karol Patrzałek, Kacper Boroń, Daniel Koster oraz Tomasz Śnioch.