3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaKulturaZa nami premiera książki Magdaleny Kopeć pod tytułem „Lato Sabiny”

Za nami premiera książki Magdaleny Kopeć pod tytułem „Lato Sabiny”

Zobacz

1 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie odbyło się spotkanie, które było prawdziwą gratką dla miłośników literatury. Mieszkańcy mogli wziąć udział w premierze książki pod tytułem „Lato Sabiny” autorstwa Magdaleny Kopeć, pisarki pochodzącej z gminy Zagnańsk. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera i ciekawe rozmowy. Można było też zakupić książkę oraz zdobyć autograf i wspólne zdjęcie z autorką.

„Lato Sabiny” to druga powieść napisana przez mieszkankę gminy Zagnańsk Magdalenę Kopeć. Jej pierwsza książka, pod tytułem „Trzy zimy” stała się najchętniej wypożyczaną lekturą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie w 2020 roku. – Był moment, że książkę ciężko było dostać w naszej bibliotece, ponieważ biła prawdziwe rekordy popularności wśród czytelników i cały czas była w obiegu – mówi Anna Kapciak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie.

„Lato Sabiny” to powieść opowiadająca o kobiecie, która musi zbudować swój świat od nowa. O mieszkańcach małego miasteczka, o życiu, które miało być inne, a przy splocie różnych wydarzeń wyszło na opak. O wyborach podejmowanych świadomie i konsekwencjach, które przytłaczają. – Powieść zapowiada się co najmniej równie fantastycznie, jak poprzednia książka autorki i istnieje duże prawdopodobieństwo, że znów stanie się hitem wśród czytelników w gminie Zagnańsk. A być może nie tylko tu, bo pierwsze recenzje na popularnym, ogólnopolskim portalu czytelników są bardzo dobre – podkreśla dyrektor Anna Kapciak.

W spotkaniu promocyjnym nowej powieści zorganizowanym w bibliotece w Samsonowie wzięło udział wielu miłośników literatury. Poprowadziła je dyrektor placówki Anna Kapciak, która zadawała autorce pytania dotyczące nowej książki. Zebrani mogli dowiedzieć się o kulisach powstawania powieści. Magdalena Kopeć zdradziła skąd pomysł na niezwykle ciekawą fabułę, osadzoną w latach dziewięćdziesiątych. Jak poinformowała też, część pomysłów miała w głowie już od jakiegoś czasu, a część rodziła się w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. – Postać Irka na przykład i jego historia, zostały wymyślone podczas sprzątania w domu – mówiła pisarka Magdalena Kopeć.

Uczestnicy spotkania mogli zadawać Magdalenie Kopeć również własne pytania, co nadało wydarzeniu niepowtarzalny klimat. W dyskusji wziął także udział zastępca wójta gminy Zagnańsk Stanisław Stępień, który wraz z sekretarz gminy Anna Pisarczyk podziękował pisarce za wspaniałe spotkanie. Na zakończenie zaś do autorki ustawiła się długa kolejka osób, które chciały kupić książkę i zdobyć jej autograf.

Magdalena Kopeć jest z wykształcenia historykiem, a z zawodu muzealnikiem. O tym, że kiedyś będzie pisarką wiedziała już odkąd w dzieciństwie przeczytała „Anię z Zielonego Wzgórza”.

 

Galeria

Aktualności

Babciu i dziadku nie wierz hienom i wilkom złym

„Na przekór hienom i wilkom złym” to utwór, który został stworzony dla wszystkich babć i dziadków. Przestrzega on...

Polecamy