sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościZa nami międzyszkolne zawody pływackie w Strawczynku

Za nami międzyszkolne zawody pływackie w Strawczynku

9 kwietnia na krytej pływalni OLIMPIC w Strawczynku w gminie Strawczyn odbyły się otwarte zawody dla uczniów w startach indywidualnych i w sztafetach. W blokach startowych ustawiło się 110 reprezentantów 17 szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz klubów sportowych z całego województwa. Były ogromne emocje i świetna zabawa, a najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, a także nagrody.

Dobra zabawa przede wszystkim

Impreza miała charakter otwarty. Mogły w niej uczestniczyć zarówno osoby zrzeszone w klubach sportowych, jak i amatorzy uczęszczający do szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. – Celem zawodów była przede wszystkim dobra zabawa, ale też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej. Wydarzenie było też doskonałą okazją do przeglądu uczestników i wypatrzenia talentów pływackich wśród dzieci i młodzieży – powiedział Michał Dziura, instruktor pływania z Krytej Pływalni Olimpic.

Rywalizacja odbyła się w podziale na kategorie według wieku i płci. Zawodnicy zmierzyli swoje siły w startach indywidualnych w stylu dowolnym i sztafecie. – Najmłodsze dzieci pływały na dystansie 25 metrów, czyli jednej długości basenu, dzieci starsze i młodzież przepłynęły dystans o długości 50 metrów, czyli dwie długości basenu – poinformował Michał Dziura, instruktor pływania z Krytej Pływalni Olimpic.

Starty indywidualne

W kategorii dziewcząt klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Zofia Błaszczyk z Oblęgorka. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Szymańskiej z Końskich, a trzecie Natalii Zarychta z Piekoszowa. Wśród chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Kubacki z Kielc. Drugie miejsce zajął Bartosz Sikora z Mniowa, a trzecie Fabian Podgórski z Mniowa.

W kategorii dziewcząt klas IV-V szkół podstawowych na najwyższym miejscu podium stanęła Amelia Bosak z Piekoszowa. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Chałupka z Kostomłotów, a trzecie Olga Jas ze Strawczyna. Wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło Kamilowi Mróz z Rudy Strawczyńskiej, drugie Błażejowi Zapała z Ćmińska, a trzecie Wojciechowi Bryja ze Strawczyna.

W kategorii dziewcząt klas VI-VII pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gajewska z Kostomłotów, drugie Ewa Szczęsna z Piekoszowa, a trzecie Amelia Nawrot ze Strawczyna. Wśród chłopców najlepszy okazał się Kamil Paździerz z Górek Szczukowskich, drugie miejsce zajął Maciej Błaszczyk z Oblęgorka, a trzecie Jan Pięta z Kielc.

W kategorii klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjów, wśród dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Karolinie Kłosowicz z Kostomłotów, drugie Małgorzata Dulewicz z Końskich, a trzecie Kindze Chwaścińskiej z Końskich. Wśród chłopców najlepszy okazał się Wiktor Wrona ze Strawczyna. Zaraz za nim uplasował się Jakub Jaros ze Strawczyna, a następnie Kacper Banaśkiewicz z Dobrzeszowa.

Zwycięzcy sztafet

W sztafecie uczniowie szkół podstawowych klas I-III mieli do pokonania dystans 4×25 metrów. Zawodnicy z klas IV-VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów pokonali dystans 4×50 metrów. Wszystkie starty odbyły się z wody. W kategorii klas I-III na pierwszym miejscu znalazł się Uczniowski Klub Sportowy Końskie, na drugim Szkoła Podstawowa Mniów, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 39 Kielce. W kategorii klas IV-VI najwyższe miejsce podium zajął Zespół Szkół Kostomłoty, drugie Uczniowski Klub Sportowy Końskie, a trzecie Szkoła Podstawowa Brynica. W kategorii klas VI-VII zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 39 Kielce. Druga lokata przypadła Szkole Podstawowej Strawczyn, a trzecia Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Końskie.

Trzem najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji indywidualnej wiekowej wręczono medale, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz medale i nagrody rzeczowe w sztafetach. Ufundowało je Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC.