3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościXXV Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletycza Osób Niepełnosprawnych

XXV Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletycza Osób Niepełnosprawnych

Zobacz

Do udziału w  XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych zgłosiło się 18 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. 30 czerwca do rywalizacji na terenie Domu Opieki Społęcznej w Zgórsku stanęli oddzielnie kobiety i mężczyźni. Kobiety próbowały swoich sił w skoku w dal z miejsca, biegu na 40 m, torze przeszkód, rzucie piłka lekarską, rzucie do kosza. Mężczyźni konkurowali w skoku w dal z miejsca, biegu na 40 m, torze przeszkód, rzucie piłką lekarską oraz slalomie z piłką nożną.

– Podopieczni domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej czekają na tę olimpiadę – mówiła Urszula Laskowska ze Stowarzyszenia „Amabilis. – Tutaj zawierane są nowe znajomości, tu wszyscy czują się jak jedna, wielka rodzina. Klimat tego wydarzenia jest wyjątkowy, tak samo, jak wyjątkowi są ludzie, którzy biorą w nim udział – dodała.

O tym, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych mówił też wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz: – Całym sercem jestem za organizacją takich imprez. To doskonała okazja do tego, aby poprzez aktywność sportową rozwijać się, pokonywać swoje słabości, ale również poznawać nowych ludzi i miejsca. Gmina Sitkówka-Nowiny wspiera olimpiadę nie tylko finansowo – w jej organizacji pomagają również uczniowie z naszych szkół – argumentował.

Wśród kibicujących podczas XXV Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych można było zobaczyć m.in. wicestarostę powiatu kieleckiego Zenona Janusa, radnego powiatu kieleckiego Ryszarda Barwinka, wójta gminy Sitkówka-Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza, zastępcę wójta gminy Sitkówka-Nowiny Łukasza Barwinka. Nagrody specjalne dla uczestników zostały ufundowane przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek: nagroda fair-play trafiła do Witolda Ciorocha z DPS Łagiewniki, a nagrody dla najstarszych zawodników do Barbary Burzyńskiej i Bronisławy Bućko z DPS Kielce ul. Sobieskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Dom Pomocy Społecznej w Zgórsku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „AMABILIS” w Zgórsku. Zadanie zostało współfinansowane z budżetu Gminy Sitkówka- Nowiny.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „AMABILIS” w Zgórsku

Galeria

Aktualności

Nie zatrzymał się na znaku „STOP”, zatrzymali go dzielnicowi!

W poniedziałkowy wieczór, na jednym ze skrzyżowań w gminie Strawczyn, miejscowi dzielnicowi zauważyli pojazd marki Toyota, którego kierujący nie...

Polecamy