czwartek, 9 maja, 2024
Strona głównaAktualnościXVII edycja Biegów Przełajowych w Nowinach, XIV Memoriał Jana Bieńkowskiego

XVII edycja Biegów Przełajowych w Nowinach, XIV Memoriał Jana Bieńkowskiego

W Nowinach odbyła się XVII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny oraz XIV Memoriał Jana Bieńkowskiego. Zawody odbyły się na stadionie przy Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach. Oficjalnie zostały otwarte przez wójta gminy Sitkówka-Nowiny  Sebastiana Nowaczkiewicza oraz dyrektor ZSP w Nowinach Kornelię Bem-Kozieł.

W biegach przełajowych uczestniczyli uczniowie placówek oświatowych z terenu całej gminy. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: Bieg Małolata, Bieg „Mistrz Podstawówki”, Bieg Przedszkolaka. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 100 m, który przebiegli po murawie boiska do piłki nożnej, a uczniowie podstawówki – dystans 400 lub 800 metrów. Gimnazjaliści biorący udział w Biegu Małolata musieli przebiec odcinek 1200 metrów. Ten ostatni bieg został połączony z Biegiem Głównym – Memoriałem Jana Bieńkowskiego. Jan Bieńkowski był uczestnikiem biegów przełajowych w gminie Sitkówka-Nowiny. Zmarł podczas jednego z nich. Memoriał jego imienia odbywa się już po raz czternasty. Od wielu lat bierze w nim udział córka Jana Bieńkowskiego, która w tym roku zajęła w biegu trzecie miejsce. Zwycięzcami Memoriału okazali się Ewa Skrzyniarz oraz Michał Jamioł.

Na uczestników zawodów czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, a przedszkolaki – słodkie upominki. Nagrody zostały ufundowane przez: gminę Sitkówka-Nowiny, GOK „Perła” w Nowinach, ZSP w Nowinach, „Alex” W. Adamczyk, Delikatesy „Centrum”.