W najbliższą niedzielę 15 września o godzinie 13:00 zapraszamy do muszli koncertowej w Morawicy na XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych połączony z Jubileuszem 20-lecia Szkolno-Gminnej Orkiestry Dętej w Morawicy. W tegorocznym przeglądzie weźmie udział 7 orkiestr dętych z terenu Powiatu Kieleckiego.

Przegląd rozpocznie się przed Urzędem Miasta i Gminy w Morawicy od występu „Powiatowej Orkiestry Dętej” złożonej ze wszystkich orkiestr biorących udział w przeglądzie. Podczas koncertu otwierającego przegląd orkiestra wspólnie wykona Wiązanki Pieśni Legionowych.

Kolejnym punktem wydarzenia będącym nie lada atrakcją będzie przemarsz orkiestr dętych z pod budynku Urzędu Miasta i Gminy do muszli koncertowej w Morawicy położonej w urokliwym miejscu nad Czarną Nidą w sąsiedztwie starego młyna wodnego.

Po części oficjalnej i powitaniu przybyłych gości na scenie zaprezentują się następujące orkiestry dęte:
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Chmielnickiego Centrum Kultury
– Orkiestra Dęta w Daleszycach
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Górnie
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Masłowie
– Szkolno – Gminna Orkiestra Dęta w Morawicy
– Orkiestra Dęta w Piekoszowie


W ostatniej część przeglądu na scenie w gościnnym występie zobaczymy Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Włoszczowy. Na zakończenie odbędzie się podsumowanie przeglądu przez jury wraz z wręczeniem statuetek dla najlepszych przez organizatorów XII Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych.