Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach jest partnerem XI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” – wydarzenia organizowanego przez Fundację „Zawsze Warto” i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.
Uczniowie będą rywalizowali w ramach swojego województwa. Dyktando dla uczniów szkół województwa świętokrzyskiego będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy IV-VI szkoły podstawowej,
- klasy VII-VIII szkoły podstawowej,
- szkoły ponadpodstawowe.
Zgłoszenia szkół przyjmowane będą do poniedziałku 25 września 2023 r.
Etap szkolny odbędzie się w środę 27 września 2023 r., zaś etap wojewódzki – w czwartek 26 października 2023 r.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
www.dyktandoniepodleglosciowe.pl
Laureaci Konkursu – uczniowie szkół podstawowych – zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 21sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek mogą otrzymać 2 punkty na świadectwie szkolnym.
Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, promujący poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. Wezmą w nim udział uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą.
W dwóch ostatnich edycjach udział wzięło 6946 świętokrzyskich uczniów.
XI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
Regulamin XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”:
https://dyktando.hostingasp.pl/zalaczniki_2023/Regulamin.pdf
Poradnik:
https://dyktando.hostingasp.pl/zalaczniki_2023/Poradnik.pdf
Plakat do pobrania:
https://dyktando.hostingasp.pl/zalaczniki_2023/DN-2023-plakat.pdf