środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościWysokie wygrane zespołów Moravii

Wysokie wygrane zespołów Moravii

Zobacz

Bardzo dobrze spisały się zespoły K.S. Moravia w miniony weekend. Pierwsza drużyna ponownie awansowała na miejsce wicelidera Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej po wysokim zwycięstwie w Pacanowie. Jeszcze lepszy wynik osiągnęli juniorzy starsi, którzy znokautowali przeciwników ze Strawczyna aż 9:1, po tym zwycięstwie juniorzy wrócili na fotel lidera. Szczegóły poniżej.

Rekordowa wygrana z Lechią i powrót na fotel wicelidera

Bardzo dobry występ podopiecznych Marka Bożka w ostatnim spotkaniu na własnym stadionie w tym roku. Po wygranej aż 9:1 nad ekipą ze Strawczyna, nasz zespół awansował na fotel lidera klasy okręgowej. Mecz podsumowuje trener – Super gra na bramce Filipa Wolskiego. Dziękujemy Kapitanie!!! Bardzo dobry mecz, fajna gra piłką, super skuteczność. Ręcę same składały się do oklasków. Bardzo dobra gra w obronie. Dziękuję bardzo Karolowi i Paweł  (Kochel i Bożek- Raćkos – przyp. red.) za przybycie i pomoc. Tak się bawi Moravia!!! W ostatniej kolejce w tej rundzie zagramy na wyjeździe w Oksie z miejscową Nidą.

Moravia – Lechia Strawczyn                                      9:1 (5:0)

Bramki zdobywali: Dawid Bednarski ‘4, Wiktor Blicharski ’26, Jakub Durlik ’28 i ’61, Bartłomiej Chałaciński ’36, Jan Chruścicki ’40, Patryk Woda ’57 i Karol Sobaś ’71 i ’78.

Skład z meczu z Lechią: Filip Wolski – Bartek Łysak, Tomek Materek, Wiktor Blicharski, Michał Lesiak, Patryk Woda,  Kuba Durlik (‘70 Wiktor Wojcieszyński), Jasiu Chruścicki,  Karol Sobaś, Dawid Bednarski (’70  Kuba Mojecki) i Bartek Chałaciński (‘60 Michał Żołądek).

Awans na fotel wicelidera po zdecydowanej wygranej w Pacanowie

Bilans z meczów z Zorzą Tempo Pacanów kolejny raz poprawiony – po pięciu spotkaniach, wczoraj odnieśliśmy czwarte zwycięstwo – śrubując imponujący bilans bramkowy na 15:0. Bramki zdobywali Karol Garbala (2-ga bramka w sezonie, i otrzymał już 6 żółtą kartkę w tej rundzie), Albert Zajęcki (3 i 4 -ta bramka) ora Maciej Horna (4-ta bramka). Po wyjeździe zagranicznym do składu powrócił Arek Terech. Relacja z FB K.S. Moravii:  Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry i stwarzaliśmy okazje podbramkowe. Wynik otworzył Karol Garbala, który nabiegając na bliższy słupek zdobył gola po podaniu Pryimaka. W 32 minucie wychodzącego sam na sam Hornę sfaulował obrońca gospodarzy i od tego momentu graliśmy w przewadze jednego zawodnika. W 39 minucie dwukrotnie strzały naszych zawodników bronił bramkarz, ale trzecia próba Alberta Zajęckiego znalazła drogę do bramki. Drugą połowę odważnie zaczęli miejscowi, stworzyli nawet dobrą okazję pod bramką Kochela, ale ten nie dał się zaskoczyć. Szybko opanowaliśmy sytuację na boisku i w 54 minucie Zajęcki zdobył trzeciego gola wykorzystując podanie Horny. Wynik spotkania ustalił Maciek Horna wykorzystując precyzyjne podanie Arka Terecha. Mecz ocenia trener Krzysztof Dziubelbyliśmy dziś drużyną lepszą. Pacanów grał bardzo ambitnie, jednak umiejętności były po naszej stronie. Podsumowując mecz bez większej historii. Mogliśmy wygrać wyżej jednak zawodziła dziś nasza skuteczność.

Zorza Tempo Pacanów – Moravia                             0:4 (0:2)

Bramki strzelali: Karol Garbala ’24, Albert Zajęcki ’39 i ’56, Maciej Horna ’64.

Skład z meczu Zorzą Tempo Pacanów:  Karol Kochel – Dawid Wójcik (’75 Kamil Miszczyk), Bartłomiej Młynarczyk, Karol Garbala, Jakub Rabiej, Damian Detka, Kamil Kubicki, Albert Zajęcki (’60 Arkadiusz Terech), Karol Miszczyk, Maciej Horna (’65 Grzegorz Pańszczyk) i Rostyslav Prymiak (’62 Szymon Czekaj).

Żółtą kartkę otrzymał: Karol Garbala ’65.