czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaAktualnościWysoka wygrana Moravii w meczu z Piaskowianką

Wysoka wygrana Moravii w meczu z Piaskowianką

Bartosz Kruk - radny Miasta i Gminy Morawica

Zespół seniorów Moravii zdobył komplet punktów w drugim wiosennym spotkaniu o mistrzostwo Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej z Piaskowianką Piaski. W przedmeczu trampkarze młodsi ulegli rówieśnikom z Buska Zdroju. Szczegóły poniżej.

Podopieczni Krzysztofa Dziubla wysoko pokonali Piaskowiankę Piaski zajmującą czternaste miejsce w tabeli Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. Pierwsza połowa spotkania bardzo przypominała pierwsze tegoroczne spotkanie z Astrą – tak samo pomimo wielu sytuacji piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwników. Rywale wykorzystali swoją sytuację i schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Przerwa zadziałała mobilizującą na nasz zespół – pierwsze 10 minut drugiej połowy to totalna dominacja Moravii. Najpierw w 47 minucie stan meczu wyrównał Wojciech Młynarczyk. Potem swoje przedstawienie rozpoczął wprowadzony po przerwie Arkadiusz Terech, który w odstępie czterech minut zdobył dwie bramki. W 81 minucie Arek ustalił wynik meczu kompletując hat-trika i siódme trafienie w sezonie. Zwycięstwo pozwoliło awansować na piąta pozycje w tabeli – do miejsca gwarantującego awans do IV  cały czas zawodnikom Moravii brakuje 8 punktów. Na kolejne spotkanie Moravia wybiera się do sąsiada z tabeli Sparty Dwikozy, spotkaniu odbędzie się w najbliższą niedziele o godzinie 15:00.

Moravia Morawica – Piaskowianka Piaski            4:1 (0:1)

Bramki zdobywali Wojciech Młynarczyk w 47 minucie oraz Arkadiusz Terech w 50, 54 i 81 minucie meczu, dla Piaskowianki w 27 minucie gola zdobył Radosław Szymanski.

Skład: Michał Żyła – Dawid Świderski, Bartłomiej Młynarczyk, Karol Miszczyk, Dawid Wójcik, Michał Zawadzki, Maciej Woś (’46 Arkadiusz Terech), Kamil Kubicki, Wojciech Młynarczyk (’75 Szymon Czekaj), Albert Zajęcki (’85 Grzegorz Kundera) i Rostysław Prymiak (’75 Mateusz Sołtys).

W składzie meczowym byli także: Piotr Kubicki, Kamil Mech i Mateusz Kozak.

Żółte karki otrzymali: Bartłomiej Młynarczyk i Karol Miszczyk.

Przed meczem seniorów rundę wiosenną rozpoczęli trampkarze młodsi. Zespół prowadzony przez Tomasza Kuletę nie będzie miło wspominał pierwszego meczu w 2019 roku przez wysoką porażkę z MKS Zdrój Busko-Zdrój. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w 46 minucie Franciszek Kruk.

Moravia Morawica – MKS Zdrój Busko-Zdrój     1:7 (0:5)

Trampkarze grali w składzie: Karol Tworek – Mateusz Biskup, Franciszek Kruk, Mikołaj Kobus, Jakub Mrozicki, Krzysztof Kliś, Karol Patrzałek, Daniel Dybiński, Dawid Zegadło, Tomasz Śnioch, Daniel Koster oraz Kacper Boroń, Paolo Cesarini Nanini, Dominik Lipski, Igor Miszczyk, Oskar Włodarski, Filip Soja i Jakub Strąk.