fot. zdj. A. Kędziora

W piękną, słoneczną, niedzielę 19 maja odbyła się już po raz jedenasty Piotrowska Majówka. W wydarzeniu wziął udział członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk.

Piotrowska Majówka odbyła się na placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.  Rozpoczęła się mszą św. w intencji mieszkańców. Po nabożeństwie rozpoczęła się część oficjalna i na wstępie tradycyjne powitanie zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na festyn, którego dokonała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa Pani Elżbieta Borek.

Po powitaniu do wszystkich zebranych przemówił burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki, który oficjalnie powitał przybyłych życząc wszystkim udanej zabawy i zapraszając do korzystania z przygotowanych specjalnie na ten dzień atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych. Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk podziękował za zaproszenie i wręczył na ręce przewodniczącej KGW Piotrów drobny upominek.


Na scenie pojawiły się KGW z Piotrowa, KGW z Nowego Stawu, Sadkowa oraz trzech Kół spoza naszej gminy a mianowicie Koła Gospodyń Wiejskich z Witosławic, Wszachowa i Piórkowa. Swoje umiejętności artystyczne i aktorskie zademonstrowali także uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Piotrowa i grupa przedszkolaków w ciekawym pokazie tanecznym. Później scena należała do Kapeli Jana Kowalskiego z Witosławic, a po jej występie nastąpiły przygotowania do występu gwiazdy festynu – zespołu VARIAX GOORALSKY SHOW.

Poza wrażeniami artystycznymi nie zabrakło stoisk z lokalnymi smakołykami oraz atrakcji dla najmłodszych.

Galeria