Punktualnie o godzinie 16:00 w Centrum Kultury w Piekoszowie przy ulicy Kolejowej 2 rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piekoszowie. Będą loterie i licytacje, a nawet występy iluzjonisty Marcina Gogołowicza. Dla przybyłych zagra Zespół Braters.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku. Tym razem Orkiestra gra dla dzieci małych i bez focha – na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Tysiące wolontariuszy nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami będzie zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali, a wysokiej klasy nowoczesny sprzęt odgrywa w nich ogromną rolę. To dzięki takiemu właśnie wyposażeniu lekarze mogą skutecznie diagnozować i leczyć najbardziej ciężkie przypadki.

Wolontariusze wyjdą też na ulice gminy Piekoszów, a już o godzinie 16:00 w Centrum Kultury w Piekoszowie zaplanowano moc atrakcji. Odbędą się licytacje wielu ciekawych przedmiotów. Nie zabraknie też loterii fantowych. Bez wątpienia wszystkich przybyłych oczaruje iluzjonista Marcin Gogołowicz, a na zakończenia zagra Zespół Braters.


Galeria