Dużym zainteresowaniem wśród wójtów cieszy się nabór do Funduszu Dróg Samorządowych. Z gospodarzami gmin: Miedzianej Góry i Zagnańska spotkał się członek Zarządu Powiatu – Cezary Majcher.

– Drogi, ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, to ważny warunek rozwoju samorządu powiatu kieleckiego. Istotne jest dla nas, żeby sieć dróg była spójna i stanowiła łącznik z innymi drogami. Mam nadzieję, że samorządy dobrze wykorzystają szansę, która dał im rząd – powiedział Cezary Majcher, członek zarządu Powiatu w Kielcach.

W gminie Miedziana Góra, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych remontowana będzie droga powiatowa w Kostomłotach Drugich. Ulica Laskowa przejdzie generalny remont. Prace obejmą ponad 2 kilometrowy odcinek drogi. Powstanie bezpieczny chodnik, którym dzieci będą mogły szkodzić do szkoły. Wartość tego zadania to 7 mln 312 tys. zł. Dofinansowanie z FDS wyniesie 50 procent.

W sprawie omówienia szczegółów przedsięwzięcia rozmawiali dzisiaj członek Zarządu Cezary Majcher i wójt gminy Miedziana Góra – Damian Sławski. – Rada Gminy podjęła już stosowną uchwałę. Pieniądze mamy zabezpieczone. Nie ukrywam, że teraz wraz z mieszkańcami czekamy na te inwestycję – powiedział wójt.


Wart dodać, iż o remont tej drogi zabiegała radna powiatowa Małgorzata Popiel.

Dzisiaj, w sprawie remontu kolejnych dróg na terenie gminy Zagnańsk spotkał się również wójt gminy – Wojciech Ślefarski. Samorządowiec omawiał plany inwestycje na przyszły rok. 08 paź
2019 Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi Wójtowie walczą o drogi

 

Galeria