piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościWojownik w niebieskim mundurze

Wojownik w niebieskim mundurze

Miniony weekendy upłynął pod znakiem kolejnych sukcesów policyjnych sportowców. Tym razem sercem do walki wykazał się policjant pełniący na co dzień służbę w kieleckim śródmieściu. Sierż. Maciej Sikoński od dziecka trenuje sztuki walki, a w ubiegły weekend jego ciężka praca zaowocowała kolejnym zwycięstwem. Na Mistrzostwach Świata Sztuk Walki federacji W.M.A.G. w Genewie, widowiskowym nokautem pokonał swojego przeciwnika w walce o tytuł mistrza świata.

Ciężka praca i wyrzeczenia to dla niego codzienność ale wszystko to sprawia, że jest najlepszy. Sierż. Maciej Sikoński policjant pełniący na co dzień służbę w Ogniwie Patrolowo Interwencyjnym Komisariatu Policji III w Kielcach od dziecka trenuje sztuki walki. W ubiegły weekend pokazał swoje umiejętności na Mistrzostwach Świata Sztuk Walki federacji W.M.A.G. w Genewie. Bronił tam  tytułu Mistrza Świata, który zdobył na zawodach w Sycylii w 2016 roku w konkurencji broń biała. W kolejnym starciu, widowiskowym nokautem pokonał swojego przeciwnika w walce o tytuł mistrza świata w kategorii Kickboxing low kick-80 kg black belts. Długo by wymieniać wszystkie osiągnięcia policyjnego mistrza, ale oprócz powyższych Maciej zdobył 2 pasy mistrzowskie w MMA.

Następnym celem sportowym dla naszego policjanta jest walka zawodowa o pas mistrzowski w Karate federacji Kyodokyokushin na Pucharze Polski 9 listopada 2019 roku w Siedlcach, później Mistrzostwa Świata w Open Karate Tournament Tokyo, do których eliminacje będą miały miejsce w Belgii w styczniu 2020 roku. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.