niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaSportWielki sukces młodych zapaśniczek z Chęcin

Wielki sukces młodych zapaśniczek z Chęcin

Dwa złote medale wywalczyły zawodniczki Industria LKS Znicz Chęciny, podczas międzynarodowego turnieju w Bukareszcie. Zapaśniczki brały udział w Memoriale Constantin Alexandru i Ioan W. Popovici.

Dziewczęta z chęcińskiego klubu weszły w skład dwunastoosobowej Reprezentacji Polski Kadetek w zapasach kobiet.

Mocno obsadzony turniej w Bukareszcie był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U17. Anna Yastkevych i Julia Gibalska wypadły najlepiej z polskiej grupy, zajmując najwyższe stopnie podium. Ania zwyciężyła w kategorii 49 kg, a Julia w kategorii 53 kg.

Obydwie stoczyły bardzo dobre walki i przywiozły z Rumunii złote medale. To dobry znak przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się pod koniec czerwca, w Nowym Sadzie w Serbii.

Pozostałe reprezentantki zdobyły dodatkowo dwa srebrne medale, Nina Majchrzak – w kategorii 43 kg, Kinga Januszek – w kategorii 49 kg. Brązowy medal wywalczyła Oliwia Delog – w kategorii 73 kg.

Drużynowo, Reprezentacja Polski zajęła III miejsce w turnieju.