12 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Piekoszowie. Wolontariusze będą kwestować w całej gminie, a finał akcji ruszy punktualnie o godzinie 16 w Centrum Kultury w Piekoszowie. Tu dla wszystkich przybyłych zaplanowano wiele niespodzianek. Można też zakupić losy na loterię, z których dochód zostanie przeznaczony w całości na rzecz fundacji WOŚP.

Już 8 stycznia w Piekoszowie ruszyła akcja sprzedaży losów na loterię fantową. – Każdy los to cena 10 złotych. Zakupu losów można dokonać w Bibliotece w Piekoszowie przy ulicy Częstochowskiej w godzinach jej pracy. Losy będzie można także kupić podczas naszego niedzielnego finału. Wtedy też będziemy losować nagrody, które są bardzo ciekawe. Warto jednak wziąć udział w naszej loterii nie tylko ze względu na to. Warto dołożyć swoją małą cegiełkę, aby pomóc w ratowaniu życia innych – mówi dyrektor Biblioteki Centrum Kultury, Andrzej Paździerz.

Wielki finał w Piekoszowie odbędzie się o godzinie 16:00 w tutejszym Centrum Kultury. Zaplanowano wiele atrakcji, a wśród nich występ między innymi działającego przy Klubie Seniora w Piekoszowie zespołu „Z Taborem”, a nawet iluzjonisty. Nie zabraknie też loterii fantowej i oczywiście licytacji. A do wylicytowania będzie między innymi uroczysta kolacja wraz z wójtem gminy Piekoszów Zbigniewem Piątkiem oraz jego małżonką, czy też obiad z szefem kuchni w Hotel & Resort Cedzyna, a także voucher na wszystkie zabiegi i karnety w Studio Figura Anny Rodak, Kielce Pod Dalnią, vouchery na wykonanie portretów w formacie A3 i A4 techniką suchą (ołówek, pastel, sepia), zaproszenie na trzydniowe wędkowanie w Gospodarstwie Agroturystycznym „Wielka Woda” w Jeżynowie, bon o wartości 500 zł od firmy GIMAX na zakup opon, przegląd diagnostyczny, usługi wulkanizacyjne lub usługi napraw warsztatowych. Do wylicytowania będą też elektronarzędzia, kosze ze słodkościami, czy też zestawy kosmetyków.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w piekoszowskim finale WOŚP. Jak każdego roku, głośno będziemy grać, a tym razem dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. To szczytny cel, który warto wspierać – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.


Galeria