PA – to dobry sposób na odpoczynek od zgiełku codzienności oraz spędzenie odprężającego urlopu lub krótkiego weekendu. Czy taka przyjemność jest na każdą kieszeń? Ile kosztuje weekend w SPA?

Co oferuje SPA?
SPA oferuje różnorodne zabiegi zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ich główne cele to poprawa kondycji fizycznej i samopoczucia, a także usuwanie różnorodnych niedoskonałości pojawiających się na skórze (np. cellulit, pierwsze oznaki starzenia się). W wielu SPA znajdujących się w miejscowościach uzdrowiskowych można skorzystać także z zabiegów medyczno-rehabilitacyjnych.

Dodatkowo, często w tego typu miejscach, można także zasięgnąć porad dietetyków, kosmetologów, masażystów, dermatologów, a nawet fryzjerów. Niektóre obiekty mają także świetnie rozbudowane zaplecze sportowo-rekreacyjne w postaci basenów, jacuzzi, kortów tenisowych czy saun. Wiele SPA w swojej ofercie ma pobyty rodzinne i atrakcje dla dzieci, takie jak zabiegi dla tej grupy małych klientów, pokoje i place zabaw oraz własnych animatorów.

Ile kosztuje pobyt w SPA?
Najczęściej pobyt w SPA sprzedawany jest w formie pakietu, w skład którego wchodzi nocleg, zabiegi i dostęp do innych specjalnych stref, takich jak: basen czy sauna. Za weekendowy pobyt w SPA wysokiej jakości zapłacimy około 900-1800 zł. Jeżeli nie chcemy wydać takiej kwoty, to innym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów oferowanych w SPA w ramach day SPA. Taka usługa polega tylko na korzystaniu z różnego rodzaju zabiegów bez noclegów. Jej koszt to około 150-200 zł za jeden dzień. Jeżeli chcemy za pobyt w SPA zapłacić mniej, to warto zainteresować się także okazjami oferowanymi na portalach zakupów grupowych albo wybrać mniej atrakcyjny termin.


Czas na wyjazd
Zdecydowaliśmy się na wypoczynek i regenerację w SPA, ale niestety nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel? Nie musimy rezygnować z urlopu! Pomocne mogą okazać się pożyczki online. Ich główna zaleta to natychmiastowa dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, czy pożyczki online nie będą stanowić zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Każde zobowiązanie zaciągajmy z głową!