W miejscowości Czałczyn w gminie Łopuszno uroczyście rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej 728. Koszt inwestycji to prawie 66 mln zł.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i centralnych, wśród nich marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, starosta kielecki Mirosław Gębski, senator Krzysztof Słoń oraz poseł Krzysztof Lipiec, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysław Gębski oraz radny powiatowy Krzysztof Soboń.

Starosta kielecki podkreślił, że inwestycja ta ma duże znaczenie dla mieszkańców gminy Łopuszno, a także naszego powiatu oraz sąsiedniego powiatu koneckiego.

– Ta droga przysłuży się tym dwóm powiatom i województwu. Gratuluję doprowadzenia do rozpoczęcia tej inwestycji i liczę na szybkie jej sfinalizowanie – powiedział starosta.


Przebudowa 16-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 728 od Łopuszna do Plennej, z obwodnicami Radoszyc i Czałczyna ma zakończyć się w 2021 r. Jest to inwestycja, która poprawi jakość poruszania się, ponieważ droga 728 łączy się z trasą krajową 78 na Śląsk i stanowi alternatywę dla drogi krajowej S7 na kierunku północ-południe. Bedzie miała również wpływ na poprawę bezpieczeństwa dla mieszkańców pobliskich miejscowości poprzez odciążenie ruchu samochodowego i budowę chodników oraz dróg rowerowych łączących gminę Łopuszno i gminę Radoszyce.

Na zakończenie wszyscy goście uroczystości symbolicznie wbili łopaty na znak rozpoczęcia prac.

Galeria