3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualności“Warto się badać” – akcja profilaktyczna w Krasocinie

“Warto się badać” – akcja profilaktyczna w Krasocinie

Zobacz

Po raz ósmy Świętokrzyskie Centrum Onkologii we współpracy z samorządem gminy Krasocin przekonuje, że „Warto się badać”! Cyto Maniek czyli cytomammobus ŚCO dyżuruje w Krasocinie od 2 do 6 października. Na panie, które wykonają tam bezpłatne badania, czekają atrakcyjne nagrody i główna wygrana: rower.

Jak co roku, władze Krasocina z pomocą fundatorów spośród lokalnych przedsiębiorców przygotowały prezenty dla wszystkich pań, które skorzystają z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej i wykonają profilaktyczną mammografię lub cytologię w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, stacjonującym w pierwszym tygodniu października w tej miejscowości. Ponadto wśród zbadanych pań zostanie rozlosowanych 20 nagród o wartości 200 zł (sprzęt AGD) oraz nagroda główna – rower.

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne przeznaczone są dla wszystkich mieszkanek województwa świętokrzyskiego, uprawnionych do tej profilaktyki w ramach Programu profilaktyki raka piersi oraz Programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Cytomammobus – mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w której mieści się pracownia mammograficzna z bardzo precyzyjnym cyfrowym mammografem oraz gabinet położnej, czeka na panie przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Krasocinie (ul. 1 Maja 8) w dniach:

  • 2 października, godz. 10.00-16.00,
  • 3 października, godz. 10.00-16.00,
  • 4 października, godz. 10.00-16.00,
  • 5 października, godz. 10.00-16.00,
  • 6 października, godz. 10.00-16.00.

Bezpłatna mammografia – zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest adresowana do pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk.

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy