3.5 C
Kielce
poniedziałek, 14 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościWarsztaty edukacyjno - szkoleniowe „Rodzina bez przemocy”

Warsztaty edukacyjno – szkoleniowe „Rodzina bez przemocy”

Zobacz

Przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej uczestniczą w dwudniowych warsztatach organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Odbywają się one w ramach projektu „Rodzina bez przemocy” realizowanego przez PCPR.

Uczestników warsztatów, które odbywają się w Hotelu Kameralnym w Kielcach (w dniach 21.08- 22.08.23), powitała dyrektor PCPR w Kielcach Anna Florczyk – Bielna oraz członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk.

Przedstawiciele OPS pracujący nad ograniczeniem zjawiska przemocy w rodzinie mogą skorzystać z wielu cennych prelekcji specjalistów, które powinny im pomóc w pracy z osobami doznającymi przemocy i stosującymi przemoc. Dodatkowo przygotowano warsztaty dotyczące terapii zajęciowej, jako jednej z form odreagowania stresu wynikającego z pracy z przemocą.

– Będziemy rozmawiać między innymi o tym, jak pomóc ofiarom przemocy, jak je zmotywować, by wyszły z tego kręgu przemocy, skorzystały ze wsparcia oferowanego przez specjalistyczne ośrodki pomocy. Będzie też szkolenie dla osób zainteresowanych diagnozą dzieci z FAS czyli Alkoholowym Zespołem Płodowym oraz pracy z rodziną takiego dziecka – mówiła dyrektor PCPR w Kielcach Anna Florczyk- Bielna.

– Cieszę się, że możemy się spotkać i porozmawiać o tak ważnym problemie jakim jest przemoc w rodzinie, gdy jeden człowiek chce dominować nad drugim człowiekiem, zawładnąć nim – mówił członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk – Czytałem artykuł, mówiący o tym, że około 30 procent kobiet w Stanach Zjednoczonych poddanych jest różnego rodzaju przemocy: fizycznej, psychicznej. Tam stwierdzono, że zamknięcie agresora przez policję na pewien czas przynosi pozytywne efekty. Sprawca musi zostać ukarany za swój czyn – opowiadał członek Zarządu. – W myśl zasady lepiej zapobiegać niż później leczyć, jeżeli będziemy realizować określone programy, wdrażać je, to tej przemocy będzie mniej. Temu służą te spotkania – mówił Stefan Bąk zwracają się do uczestników warsztatów.

W programie dwudniowych warsztatów znalazł się także temat dotyczący zmiany w Ustawie o Przeciwdziałaniu Przemocy, który przedstawiła Grażyna Pisarczyk, członek ogólnopolskiej Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Galeria

Aktualności

Dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła ze środków budżetu gminy Chęciny na 2025 rok

                                                                                                                           OGŁOSZENIEo naborze wniosków na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła ze środków budżetu gminy Chęciny na 2025 rokTERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD...

Polecamy