sobota, 29 czerwca, 2024
Strona głównaSportW zaszczytnym gronie mistrzów

W zaszczytnym gronie mistrzów

Zobacz

Za nami XIX Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Maratońskim – Maraton DĘBNO 2024. Wśród 2500 zawodników znalazł się reprezentant świętokrzyskiej Policji – młodszy aspirant Michał Kołomański pełniący codzienną służbę dzielnicowego w suchedniowskim komisariacie. Wśród policjantów zajął drugie miejsce z czasem 2:44:42. W kategorii open przybiegł tuż za Henrykiem Szostem – rekordzistą Polski na królewskim dystansie. Jak przyznaje Michał – znalezienie się w tabeli obok takiego nazwiska samo w sobie jest wielkim sukcesem.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Komendant Główny Policji oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego objęli zawody honorowym patronatem. Bieg rozpoczął się o godzinie 10:00.

Pogoda dopisała, było słonecznie. Jak wspomina nasz zawodnik – aż za bardzo! Słońce i temperatura dawały o sobie znać przez cały czas. Wielu zawodników nie ukończyło biegu – mówił Michał. Nasz zawodnik, znany już z wielu startów na różnych dystansach rozpoczął bieg zgodnie z założonym tempem. „Kryzys przyszedł na 39 kilometrze. Wtedy zamiast zaatakować zaczęła się walka o przetrwanie” – wspominał. W efekcie, wśród policjantów zajął drugie miejsce, 45 sekund za zwycięzcą kategorii.

Ważnym dla dzielnicowego z Suchedniowa był fakt, że linię mety przekroczył tuż za Henrykiem Szostem – autorem rekordu Polski w maratonie. „Znalezienie się obok takiego mistrza w tabeli wyników, samo w sobie jest dużym sukcesem” dodaje policjant, który w całych zawodach był czternasty, wśród dwóch i pół tysiąca profesjonalistów.

Kolejny raz gratulujemy i życzymy sukcesów. Wierzymy, że lekki niedosyt mł. asp. Michał Kołomański przekuje w jeszcze lepsze wyniki.

Opr. MŚ

Aktualności

Albatrosi Morawica wygrali pierwszy turniej eliminacyjny Wakacyjnej Ligi Piątek Piłkarskich w Bilczy

Albatrosi Morawica wygrali pierwszy turniej eliminacyjny  Wakacyjnej Ligi Piątek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica orgaznizowanej przez Zakład Gospodarki...